ÁČKO SI S RÁJEČKEM NECHALO VZÍT REMÍZU V POSLEDNÍ MINUTĚ. TAKTICKOU CHYBOU

Tak tohle byla velká smůla. Ale možná tak trochu i netakticky odehraný závěr jasně remízového utkání. Morenda ve třetím jarním kole krajského přeboru podlehla doma Olympii Ráječko 0:1. Gólem v první minutě nastaveného času.

 

 

Krajský přebor – 18. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA BRNO – SK OLYMPIA RÁJEČKO 0:1

Polčas: 0:0

Branky: 90.+1. Michna

Rozhodčí: R. Hanák – Šustr, Špaček

ŽK: Abdulai, Šembera – Maňoušek, Holík.

Diváků: 90

Sestava MS: Jakub Tišnovský – Ondřej Havelka (68. Richard Suchomel), Samuel Čus, Ondřej Kubík [K], Lukáš Gruber – Michal Šembera (79. Romain Nony), Lukáš Roštínský, Ján Podzámský, Denis Baránek – Ridwanullah Adejumobi – David Abdulai.

Sestava Ráječko: David Juran – Patrik Lidmila, Marek Maňoušek, Jan Holík, Jakub Sedlák [K] – Lukáš Žáček (61. Matěj Morkus), Jan Horáček, Michal Zouhar, David Bartoš – Dominik Pořízek (61. Radim Chyla – 91. Jonáš Morkus) – Jan Pokorný (79. Filip Michna).

Akce před rozhodujícím momentem zápasu se začala na polovině hřiště, kde domácí zbytečně odevzdali míč. Hra se rychle přenesla na pravou stranu, odkud poslal Patrik Lidmila dlouhý center, na který si zleva za zadní tyčí naběhl Filip Michna a na zamíření hlavičky měl hodně času i prostoru. Domácí obrana se mu moc nevěnovala a gólman Jakub Tišnovský na lob za vzdálenější tyč šanci neměl.

Samotný zápas nesl od první minuty všechny znaky začátku sezony. Hodně nepřesností, málo šancí nebo spíše jen pološance. V prvním poločase jich měli víc hosté a útočník Jan Pokorný jednu ze tří určitě využít mohl. Před hostujícím brankářem Davidem Juranem to v prvním poločase nejvíc zavřelo až ve |42. minutě a domácí David Abdulai měl stejnou příležitost, jako Pokorný, ale i jeho náběh ze strany vychytal dobře vyběhnutý gólman soupeře.

Ani po přestávce se obrázek hry příliš nezměnil. Obrany dominovaly nad útoky. Hned v první minutě se Abdulai nabízené příležitost spíš polekal. Vzápětí pak domácího brankáře Jakuba Tišnovského vylekal trestný kop jeho jmenovce Sedláka, který zdálky zaplachtil na síť za břevnem jeho branky.

Možná největší příležitost celého zápasu měl v šedesáté minutě domácí Denis Baránek. Z levé strany šel sám na Jurana, ale asi nevěděl jak zakončit, protože nepřihrál nabíhajícímu spoluhráči a na střelu už bylo pozdě. Juran mu stihl zmenšit střelecký úhel a udržel si čisté konto.

 

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Asi by to byla zasloužená remíza. V první půlce jsme tam měli nějaké pološance, ale jinak jsme se na dostřel jejich branky moc nedostávali. Ve druhé půlce jsme měli, myslím, akorát jednu šanci. Tu Denisovu z levé straně. |Protože ani oni neměli nějaké stoprocentní tutovky, takže asi ano, remíza by tomu asi slušela. Jenže dopadlo to, jak to dopadlo. Zbytečně jsme chtěli na půlce uhrát balón a po brejku jsme na zadní tyči po centru neuhlídali soupeře. Takže to byl spíše takticky propad. V této fázi zápasu by se to mělo odehrát jinak, třeba na tribunu nebo dlouhý balón dopředu. Ale my jsme se furt pokoušeli hrát, i když to bych asi nechtěl hráčům nějak vytýkat. Jenže z toho právě padají ty zbytečné góly.“

Jiří Škaroupka, trenér Ráječka:

„Fakt je ten, že dneska jsme vyhráli se štěstím, když se nám v závěru podařilo proměnit jednu z našich šancí. Bohužel jsme nevyužili ty šance v první půlce, kdy jsme šli dvakrát sami na brankáře. S naším výkonem moc spokojení nejsme, protože jsme nenavázali na ty, které jsme předváděli v prvních dvou jarních kolech. Možná se na tom podepsal i nerovný terén a poryvy větru. Takže tam dneska chyběla přesnost nahrávek a kombinací. Doufejme, že příští zápas se nám to bude dařit líp.“