Náš soupeř doma: FC BOSKOVICE-LETOVICE

Krajský přebor – 24. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – FC BOSKOVICE-LETOVICE

Sobota 4. května, 17.00 hodin, stadion Vojtova

 

Na podzim: Boskovice – MS Brno 4:0 (0:0), 55. Fadrný, 70. Hlaváček, 75. Pokorný, 90. Cichra

Tabulka:

2. Boskovice    23    16    5    2    62:26    53

11. MS Brno        23    6    7    10    32:40    25

 

„Už čtyři roky si říkáme, že bychom postup chtěli. Ne ale za každou cenu, musíme být přesvědčení, že jsme na divizi připravení,“ před podzimním startem mj. pro media řekl trenér Jan Havlíček. Letos jeho svěřenci pokračují v tomto trendu, a také nyní mají mimořádně silného konkurenta. Loni všem uteklo béčko druholigové Líšně, letos má do divize namířeno Kuřim, která také po této soutěži touží delší dobu. Na její první místo Boskovičtí po podzimu ztráceli jen bod, nyní je rozestup tříbodový. Víceméně jej dělají remízové ztráty Boskovic. Na podzim tým prohrál jediný zápas, hned ten první v Bystrci. V předposledním zápase podzimu na svém hřišti svého největšího konkurenta Boskovice porazily 3:1. I nyní mají Kuřimští na kontě víc porážek, přesto náskok zvýšili.

Boskovickou šňůru šestnácti utkání bez porážky totiž ve třetím jarním kole překvapivě uťaly Rajhradice (4:2), dokonce na jejich hřišti. To je zatím pouze druhá prohra Boskovic v soutěži. V předehrávaném 29. kole ve středu Boskovice poměrně jistě vyhráli v Pohořelicích (4:1) , které jsou sedmé.

Velkou předností dnes už klubu sloučeného s Letovicemi je vlastní líheň, ze které se jim daří doplňovat áčko. Tak postupovaly i po podzimní části, když klub opustila jedna z hlavních opor Jan Novák, který zamířil do Blanska. Z Rajhradu sice přišel Matěj Černý, ale výjimka bude potvrzovat pravidlo, klub bude nadále spoléhat na své mladé odchovance.

„Když vycházejí z dorostu, tak mají blízko do naší základní sestavy. Máme to nastavené tak, že největší posila je pro nás hráč, kterého si vychováme sami. Je to pro nás důležité, protože sehnat posily zvenku je hrozně těžké. Navíc můžeme sázet na sehranost, což je naše hlavní plus,“ zdůraznil Havlíček.

Šest kol před koncem soutěže to už vypadá, že jen Kuřim a Boskovice mohou o postupu uvažovat reálně. Možná, že rozhodne až jejich odvetný zápas, který se v Kuřimi bude hrát jako předposlední kolo 8. června.

Morendu tedy čeká náročný úkol. Boskovice jsou silné především v útoku, kde se střelecky prosazuje hned několik kanonýrů: Miloš Pokorný dal 14 gólů, Roman Hlaváček osm a Michal Stříž sedm. Jan Novák si svých devět odnesl do Blanska.