BEZ KUBAJZE TO NEŠLO. ÁČKO PROHRÁLO S POSLEDNÍ LEDNICÍ.

Ze 4. listopadu odložené utkání krajského přeboru se po dohodě soupeřů dohrávalo ve středu na umělém trávníku v Pohořelicích. Ten ovšem našim barvám vůbec nesvědčil a s posledním týmem tabulky áčko prohrálo 1:3. Dohrávkou si Morenda mohla o jednu příčku polepšit, přeskočit Rajhradice a hlavně udržet užší bodový kontakt se silným středem tabulky. Po porážce ale bude přezimovat až dvanáctá se šestnácti body.

Krajský přebor – 1. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – TJ MORAVAN LEDNICE 1:3

Polčas: 1:2

Branky: 5. Čech – 35. Wallisch, 43. Wolgemuth, 50. Brovchenko

Rozhodčí: Dadák – Jürgen, Kolář

ŽK: Fiala – Horčička, Kyněra

Diváků: 120

Sestava MS: Fiala Tom – Havelka Ondřej, Drenka Marek, Kubík Ondřej [K] (23. Čus Samuel), Baránek Denis – Suchý Lukáš (72. Bartkovič Jakub), Essuon Maxwell, Matyska Lukáš (61. Šembera Michal), Roštínský Lukáš, Čech Vojtěch – Abdulai David

Moravan za celý podzim nasbíral jen pět bodů. Jedinou výhru zaznamenal v 6. kole doma nad Pohořelicemi 2:0. Do odložení zápasu s Morendou měl za sebou sérii sedmi porážek a osmou přidal na domácím trávníku v sobotu od Ráječka 1:4.

Tahle bilance hovořila jasně pro náš tým a ani úvod zápasu nenaznačoval, že by neměl roli favorita zvládnout. Už v páté minutě dostal průnikovku jakou potřebuje Vojta Čech a zajistil Morendě vedení. Následovaly další šance. Dvakrát mohl navýšit vedení David Abdulai, ale i další hráči, bohužel nikdo už se za záda lednického brankáře Lukáše Prokopa netrefil. Na průběh zápasu, přesněji výkon našeho mužstva, pak mělo nečekaně velký negativní vliv odstoupení kapitána Ondry Kubíka pro zranění. Naše hra se rozpadla. Naopak hostům se podařilo vyrovnat a najednou jich bylo plné hřiště. Ještě do poločasu přidali druhý gól a ve druhém šli jasně za vítězstvím.

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Do Kubajsova zranění bylo všechno v pořádku, tedy až na to zahazování šancí. Po jeho odstoupení jsme zůstali jakoby zakřiknutí, zatažení. Naopak na soupeři bylo vidět, jak moc chtějí body, jejich nadšení do hry bylo rozhodně větší než naše. Prostě šli tomu naproti, my ne. Přitom minimálně do remízy jsme to i za daného stavu dohrát měli, jenže jsme byli všude pozdě, nevyhrávali jsme osobní souboje. Byla to křeč. To, že se hrálo na umělce nepovažuju za podstatné, i když oni na ní asi trénují víc. My jsme na ní byli jen jednou. Na to se ale vymlouvat nemůžeme. Naopak, nám by ten rovný terén jako technickému mužstvu měl vyhovovat, takže si nemyslím, že jsme prohráli kvůli umělce. Tentokrát jsme si to nesrovnali v hlavách.“