V NEJVĚTŠÍM BRNĚNSKÉ DERBY TENTOKRÁT MORENDA TAHALA ZA KRATŠÍ KONEC

Jako na houpačce kolísají výkony a výsledky áčka v krajském přeboru. Po čtyřech gólech Mutěnicích tentokrát naopak vyfasovalo čtverku v derby na Spartě v Komárově. Oproti »zaručeným tradicím« tentokrát Sparta splnila roli favorita. V utkání byla lepší a zřejmě mohla vyhrát vyšším rozdílem. Minimálně dvěma dalším gólům zabránil náš brankář Jakub Tišnovský.

Krajský přebor – 23. kolo:
FC Sparta Brno – SK MORAVSKÁ SLAVIA 4:0

Polčas: 2:0

Branky: 14. Pojsl, 40. a 70. Stehlík, 56. Janderka

Rozhodčí: Pátek – Špaček, Nejezchleba

ŽK: Hubr, Selinger, Krejčíř – Roštínský, Gruber

Diváků: 90

Sestava Sparty: Radek Bílý – Tomáš Košut (67. Lukáš Krejčí), Jakub Černý (80. Mykhailo Horbachenko), Pavel Drbal, Jakub Krejčíř – Radomír Janderka, Ondřej Makiš (74. Vojtěch Franc), Tomáš Selinger, Jakub Pojsl (74. Ondřej Kameník) – Patrik Hubr (67. Vasyl Popovych), Jindřich Stehlík [K].

Sestava MS: Jakub Tišnovský – Richard Suchomel, Ondřej Kubík [K], Ján Arthur Podzámský, Lukáš Gruber – Samuel Čus (81. Patrik Roštínský), Maxwell Essuon, Ridwanullah Adejumobi, Lukáš Roštínský, Jakub Bartkovič (81. Mykhailo Dmytriv) – David Abdulai (81. Romain Nony).

Největší brněnská derby byla v poslední době vyrovnaná. Tentokrát to bylo jinak a trend Morenda jakž takž držela jen v prvním poločase. Prohrávala sice 0:2, ale na nějaký vyšší výprask to ještě nevypadalo. Domácí neměli větší výrazné šance, ale využili našich chyb k jednoduchým laciným gólům po nábězích za obranu. Po přestávce si hosté přinesli na trávník snahu korigovat výsledek, ale místo toho brzy inkasovali potřetí a Sparta si zkušeně dokráčela pro vysoké vítězství a tři body.

 

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Sparta potvrdila, že má na hřišti přece jen větší kvalitu, tedy hráče kteří prošli vyššími soutěžemi. Měla víc šancí, hrála jednoduše a účinně. Přesto si myslím, že jsme jí to nijak neztížili a stačilo jí využívat a trestat naše chyby nebo takticky nezvládnuté situace. Ty první dva góly v prvním poločase byly opravdu hodně laciné. V přestávce jsme si řekli, že je ještě chceme potrápit a že když dáme gól, tak to bude trošku o něčem jiném. Jenže hned z kraje jsme dostali na 3:0 a bylo po zápase. Oni mají dost zkušený mančaft, aby takové skóre dovedl do vítězného konce. Druhou půlku ani nemá cenu hodnotit, protože jsme neměli dopředu vůbec nic. Bohužel i v tom prvním to byly spíš takové náznaky, které těžko můžu nazvat nějakými velkými šancemi. I takové zápasy vás ale ve fotbale potkávají a já jsem klukům zdůraznil že je potřeba si z toho vzít poučení. Tedy z toho dobrého i špatného, když toho dobrého bylo fakt málo. Už ve středu máme další zápas, takže se především musíme soustředit na něj.“

Ve sváteční středu 1. května se bude v krajském předehrávat 29. kolo. Morenda pojede do Rousínova, kde bude výkop utkání v 17.00 hodin.

 

Fotky: Lubomír Stehlík