01.06.2020

SK Moravská Slavia - SK Líšeň B 0:0

Sestava: Velan - Dufek, Ponížil, Kubík, Aldin - Zatloukal - Ovsepjan, Axamit, Hlavoň, Černý - Šembera.

Střídali: Srba, Hlobil, Šmýd, Mikula.

Po více než dvouměsíční pauze nastoupila Morenda k přípravnému utkáni. V turnaji pěti mužstev krajského přeboru nastoupila v Bohunicích proti Líšni. Byl to vyrovnaný zápas, i když více šancí měli hráči Morendy. Hlavně v prvním poločase po brance volaly šance Šembery, který po centru Ovsepjana hlavičkoval přímo doprostřed brány, kde byl přípraven brankář Líšně. A v poslední minutě první půle, kdy po individuální akci Černého zakončoval Ovsepjan, ale jeho střela skončila na břevně. Na druhé straně musel brankář Velan likvidovat samostatný únik útočníka Líšně. Do druhého poločasu trenérské duo Dufek a Borovský promíchalo sestavu, ale nebylo to znát. Obrovskou příležitost měl v 52.minutě Šmýd, kdy po centru Aldina hlavičkoval pouze do tyče. Největší šanci na otevření skóre zápasu měl v 67.minutě Černý, kdy zahrával penaltu, kterou bohužel neproměnil. Ke konci zápasu se přeci jen projevilo, že hráči Líšně začali trénovat o dva týdny dříve, ale ani oni své šance proměnit nedokázali. A tak zápas skončil spravedlivou remízou 0:0.