08.03.2020

SK Moravská Slavia - SK Bystřice nad Pernštejnem 2:2 (1:2)

37.Hlavoň, 53.Zatloukal - branky soupeře 3. a 28.

Velan - Vala (81.Nony), Kubík, Zich, Chmúra - Zatloukal - Černý, Axamit (19.Hlavoň), Lízal (78.Dufek), Ovsepjan (66.Hlobil) - Šembera (73.Srba)

Morenda si udělala výlet do Velkého Meziříčí kde se střetla s divizní Bystřicí nad Pernštejnem. Moravská Slavia byla diviznímu týmu více než vyrovnaným soupeřem, ovšem úvod zápasu patřil Bystřici, když po chybě obránce Zicha šla ve třetí minutě do vedení. Morenda si dlouho nedokázala vytvořit šanci a tak znovu úřadovali hosté, když využili rychlý brejk po jednoduché ztrátě míče. Tato inkasovaná branka jako by hráče Morendy probudila a začali mít více ze hry a začali si vytvářet šance. Jednu z nich využil po centru Černého Hlavoň. Vstup do druhé půle měli lepší hráči Slavie a vytěžili z toho vyrovnávací branku po střele Zatloukala z 18 metrů. Hra byla dál vyrovnaná, šance byly na obou stranách, Morenda jich měla o něco více, hlavně dvě šance Šembery přímo volaly po gólu. Hosté zase trefili břevno branky kterou střežil Velan. Do konce utkání již žádná branka nepadla a tak se soupeři rozešli smírně 2:2.