Morenda postupuje v poháru dál

FK Valtice - SK Moravská Slavia 1:4 (0:3)

Branky: 48. Florus - 4. Gerlinger, 7. Černý, 43. Axamit, 76. Lízal z pen.

Sestava: Velan - Dvořák (58.Papuga), Dědič, Kubík, Aldin (82. Jabůrek) - Ponížil - Lízal, Axamit, Gerlinger (85. Dufek M.), Jašek (70. Dufek L.) - Černý.

Morenda nastoupila do pohárového zápasu ve Valticích ve velkém stylu. Již po sedmi minutách vedla 2:0, když se nejprve po přihrávce Axamita trefila nová posila z Pohořelic Gerlinger a o tři minuty později po krásné akci, Dvořák, Lízal, Černý, posledně jmenovaný zakončoval do odkryté brány. Červenobílí měli nadále herní převahu. Obrovské šance měly Gerlinger a Černý, ale branka z toho nebyla. Té se dočkali až v závěru první půle, kdy Axamit napadal rozehrávku domácí, obránci vzal balón a prostřelil domácího brankáře. Do druhého poločasu vstoupili aktivnější domácí, kteří se snažili ještě zvrátit pro ně velmi nepříjemný výsledek a díky svojí aktivitě a důrazu brzy snížili na 1:3. Dále měli tlak a vytvářeli si i šance, ale další už proměnit nedokázali. Poté co hráči Morendy přečkali tlak domácích, zase měli více ze hry. Do dvou šancí se dostal Černý, do jedné Papuga, ale vstřelit branku se jim nepodařilo. To se povedlo až 76.minutě, kdy byl v pokutovém území faulován Axamit a nařízenou penaltu proměnil Lízal.

Ano je to tak !!! V závěru utkání nastoupil i zasloužilý fotbalový důchodce a trenér A-týmu Michal Dufek :-)