Divoká přestřelka na začátek přípravy

01.02.2020

SK Moravská Slavia - TJ Družstevník Nikolčice 7:5 (2:2)

Branky: 17. a 37.Šembera, 64. a 83.Doležel, 48.Svoboda, 59.Hlobil, 75.Černý - 10., 28. z pen., 51., 54., 68.

Velan - Černý, Vala, Dufek, Nony - Ovsepjan, Ponížil, Lízal, Doležel - Svoboda, Šembera.

Střídali: Srba, Hlobil, Hynek, Kuznetzsov

Morenda v prvním přípravném utkání z různých důvodů postrádala několik stabilních hráčů sestavy: Kubík, Křap L., Chmúra, Axamit, Cupák, Aldin, Zatloukal. Nastoupit z důvodu nemoci nemohli ani zkoušení hráči Hlavoň (Tuřany) a Novák (Kunovice). Tudíž trenér Dufek musel povolat dva hráče z béčka Hynek a Kuznetzsov. Nastoupili i nováčci v přípravě, bývalý mládežnický reprezentant Michal Šembera (Tatran Bohunice), záložník Jaroslav Hlobil (Pavlovice u Přerova) a Ondřej Srba (Tuřany) jejichž angažmá v Morendě je v jednání.

Na hráčích Morendy byla vidět únava z úvodních fyzicky náročných tréninků pod vedením nového trenérského dua Michal Dufek a Petr Borovský. Tato únava se projevila ve slabším začátku a mírné herní převaze soupeře. Postupem času se hra vyrovnala, Morenda postupně zlepšila hru a byla i na poměry prvního přípravného utkání aktivnější. Byl to zápas kde i díky mnoha chybám na obou stranách padlo hodně branek a skóre se neustále přelévalo z jedné strany na druhou. Koncovku zápasů ovšem zvládli lépe hráči Morendy a tak se mohli radovat z divoké výhry 7:5. 

Změna přípravného utkání!!!

Příští týden v sobotu 8.2. měla hrát Morenda proti Slatině přípravné utkání v Brněnských Ivanovicích v 15.30 hod. Ovšem došlo ke změně. Hrát se bude 8.2. v 10:00 hod a to na umělé trávě v areálu VUT Brno pod Palackého Vrchem na ulici Technická.