02.09.2020

Favorit soutěže zvítězil

TJ Tatran Bohunice : SK Moravská Slavia 4 : 2 (1 : 1)

10. Burčík Nikolas, 47. Burčík Nikolas, 64. Pavlíček Martin, 65. Ševčík Radim - 36. Gerlinger Jan, 51. Lízal Radek

Sobotní deštivé odpoledne přineslo derby s velkým D. Oba soupeři přistoupili k sobotní bitvě s vysokým odhodláním nenechat soupeři ani píď hřiště zadarmo. Velmi bojovné utkání provázené drobnými přeháňkami vedlo k dost nepřesnostem na hřišti a minelám u obou brankářů. Domácí ihned od začátku zahájili festival zahozených šancí přestřelenou brankou z půl metru od brankové čáry. V první půli se do vedení dostali po hrubce hostujícího brankáře domácí, kdy po velké chybě brankáře Velana získali míč domácí a Nikolas Burčík otevřel skóre. Vyrovnání na sebe nechalo čekat až do 36. minuty, kdy hosté nejprve ubránili několik šancí domácích a následně srovnali trefou zblízka Janem Gerlingerem. Hosté vysokým napadáním dostávali pod tlak především domácího gólmana, kterému na mokrém hřišti dělala hra nohou problémy. Za první poločas sklidily oba týmy potlesk publika za velmi bojovné nasazení a vyrovnaný výkon.

Do druhé půle vstoupili hosté nesoustředěně a ihned po rozehrávce se dostali domácí výhodu standardní situace. Ta se jim povedla po nastřeleném centru zužitkovat a hlavou rozvlnil podruhé síť Burčík. Morendě se ovšem podařilo vyrovnat, kdy po zahrané standardní situaci hostů, domácí obránce odvracel nepovedený centr nešťastně do vlastní brány a brankář Zach si nešťastně srazil míč do vlastní brány. Ve druhé půli Bohunice měly více ze hry, ale Morenda s nimi hrála více než vyrovnané utkání a vyrážela k nebezpečným brejkům. Bohužel pro diváky vstřelily Bohunice dva slepené góly, kdy nejprve Ponížil zpracoval míč přímo na střelu Pavlíčkovi a následně po faulu Dědiče zvýšil na konečných 4:2 Ševčík z penalty. Hosté se snažili ještě o korekci výsledku, ale po selhání Gerlingera ve 100% šanci a několika náznakům se jim už vstřelit branku nepovedlo a utkání skončilo vítězstvím domácích.