Na úvod sezony porážka v derby

17.08.2020

Úvod sezóny Morendě nevyšel

SK Moravská Slavia - FC Svratka Brno 2:4 (1:1)

Branky: 23.Lízal, 87. vlastní Čurda - 10.Havlín, 55.vlastní Gerlinger, 75.Cambal, 83.Jahoda

ŽK: Lízal - Svensson, Huráb

Diváků: 100

SK Moravská Slavia: Mikula - Dvořák (75.Srba), Kubík, Dědič, Aldin (83.Jabůrek) - Axamit - Lízal, Gerlinger (78.Dufek), Hlavoň - Šembera (58.Jašek).

Svratka Brno: Strakoň - Chasák, Svennson, Outrata, Zeman - Musil - Huráb (59.Jahoda), Těžký (71.Cambal), Řeřucha (83.Čurda), Havlín (81.Štrobl) - Kroupa (78.Hansl).

Svratka do utkání nastoupila se dvěma exligovými fotbalisty, Kroupou a Musilem a bylo to znát. To trenér Dufek v sestavě postrádal brankáře Velana a hráče Ponížila, Zatloukala a Ovsepjana. Hosté do utkání vstoupili aktivněji a již v 10. minutě šli do vedení, když chybu domácí stoperské dvojice po centru Outraty zužitkoval Havlín. Domácí poté vyrovnali hru a ve 23. minutě se dočkali zaslouženého vyrovnání, když se trefil dobře hrající Lízal. Morenda byla poté aktivnější, problémy hostům dělal zejména velmi aktivní Šembera. Ale do konce prvního poločasu se již stav nezměnil. Nástup do druhé půle opět patřil hostům. V 55.minutě po levé straně utekl Havlín a jeho přihrávku si do vlastní brány srazil vracející se Gerlinger. Červenobílí měli poté obrovskou šanci na vyrovnání, ale Jašek z metru nedokázal míč dorazit do sítě. A když poté i Dědičova hlavička šla mimo tři tyče hostující brány, tak přišel trest. Hosté dvakrát využili rychlého brejku a šli do tříbrankového vedení. V závěru už jen došlo ke korigování výsledku na 2:4, když si míč srazil do vlastní brány Čurda.