Náš soupeř doma: TJ RAJHRADICE

Krajský přebor 30. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – TJ RAJHRADICE

Sobota 15. června, 10.30 hodin, stadion Vojtova

 

Na podzim: Rajhradice – MS 1:1 (0:0), 78. Martin Urbánek – 61. David Abdulai

Tabulka:

13. MS Brno       29    8    7    14    36:52    31

15. Rajhradice    29    6    9    14    33:55    27

 

Rajhradice hodně toužily po krajském přeboru, ale teď jim stále hrozí, že si jej zahrají jen rok. Nováček soutěže přezimoval na jedenáctém místě se ziskem sedmnácti bodů. To se vedení klubu zdálo málo, a tak vyměnilo trenéra. Michala Dufka nahradil útočník František Furch. A větších změn doznal i hráčský kádr. Přišli zkušení hráči i talentovaní mladíci: Adam Sedlák (Bosonohy), Denis Galla (Líšeň), Adam Řezníček (Svratka Brno), Tomáš Vavera, Patrik Julínek (oba Zastávka) a v průběhu soutěže se v sestavě objevila i další jména, včetně vlastních odchovanců.

„Jsme přesvědčeni, že mužstvo má na víc. Pro jarní sezonu dostává tým nový impulz, přichází nový trenér a několik posil. Jsme tým bez individualit a jarním cílem je hrát v lepším středu tabulky,“ naznačil plány pro druhou polovinu soutěže dlouholetý funkcionář klubu Robert Hájek.

Vstup do odvet byl ovšem rozpačitý. Remíza v Mutěnicích (3:3) a domácí prohra se Spartou Brno (1:2). Pak ale přišla velká slibná injekce, výhra na hřišti druhého největšího kandidáta na postup do divize Boskovic (4:2). Bohužel, potom to už bylo docela špatné. Z jedenácti zápasů vyhrály Rajhradice jen kontumačně nad Ráječkem. Jinak to byly jen tři remízy a sedm porážek. Zcela zákonitě tak přišly sestupové hrozby. A sestup našim hostům hrozí do posledního kola a už nemají svoji situaci ve vlastních rukou. I kdyby se nakonec bodově dotáhly Lednici, to znamená vyhráli na Morendě a Lednice prohrála v Ráječku, tak s ní mají horší bilanci vzájemných utkání (3:2 a 0:4).

Takže pád odvrátí jedině pokud z divize nesestoupí do jihomoravského přeboru žádný tým. Černého Petra už má jistého poslední Stará Říše, ale »doprovodit« ji může ještě jeden z jihomoravské ohrožené dvojice Břeclav a Tasovice. Oba zachrání vítězství v poledním kole. Břeclav hostí v sobotu Velké Meziříčí a Tasovice nastoupí ve Žďáru nad Sázavou. Přičemž to všechno ještě záleží na záchraně / sestupu Bohunic z MSFL…