ÁČKO PADLO I V LEDNICI. ZÁCHRANA PŘIŠLA Z RAJHRADIC.

Předposlední kolo krajského přeboru mohlo definitivně rozhodnout o záchraně áčka. Z Lednice mu k tomu stačilo přivézt bod. Bohužel ani tentokrát se týmu nedařilo, nedal gól a prohrál 0:3. Naštěstí potvrzení účasti Morendy i v příštím ročníku nejvyšší krajské soutěže přišlo z Rajhradic, které doma musely vyhrát, ale v poslední minutě utkání tam kunštátský Marek Štencl vyrovnal z penalty na 1:1.
Takže pokud budou sestupovat dva poslední, pak Mutěnice doprovodí do I. A třídy právě Rajhradice. Teoreticky sice mohou s Lednicí bodově srovnat krok, ale ta má lepší bilanci vzájemných utkání. S nováčkem z Rajhradic se Morenda rozloučí s tímto ročníkem v sobotu na Vojtově od 17.30 hodin.

Diváků: 150

Sestava Lednice: Prokop Likáš – Ferby Jiří, Osička Ondřej, Wolgemuth Tomáš [K], Brovčenko Yurii – Hovězák Lukáš, Ruber Michael (87. Vala Lukáš), Horčička Tomáš (44. Pálka Tomáš), Mach Petr (87. Bucňák David) – Simandl Pavel (87. Kyněra Vít), Klimovič Nikola (80. Hlavňovský Ondřej).

Sestava MS: Tišnovský Jakub – Suchomel Richard (75. Adejumobi Ridwanullah), Kubík Ondřej [K], Podzámský Arthur Ján, Gruber Lukáš – Havelka Ondřej, Síleš Dominik, Essuon Maxwell, Roštínský Lukáš, Baránek Denis – Čus Samuel.

V Lednici se zápas hodně podobal předchozím, kdy áčko mělo problémy s koncovkou a dokonce si ani nedokázalo vypracovat nějaký slušný počet gólových šancí. Na jednu, dvě se většinou nevyhrává… Navíc utkání neslo všechny znaky boje o záchranu. Nervozita a zejména v prvním poločase převládala opatrnost a obava z vlastní chyby, kterou by soupeř potrestal gólem. Bohužel, jak už jsme v posledních dobách zvyklí, udělali jsme ji my a navíc v tom nejnepříjemnějším čase. V poslední minutě prvního poločasu. Nenápadně vyhlížející centr propadl v našem velkém vápně do skrumáže a z ní zblízka doklepl Nikola Klimovič.

Do druhé půle domácí nastoupili s ještě defenzívnější taktikou. Evidentně chtěli udržovat skóre a čekat na vydařený brejk. Už v první části byla Morenda jasně fotbalovější a od začátku druhé se začala tlačit do jejich pokutového území. Vyrovnání bylo na spadnutí, bohužel se od našich barev odklonilo i to pověstné štěstíčko. Po vydařeném přenesení míče na polovině soupeře zprava doleva se Denis Baránek uvolnil dovnitř a zhruba z patnácti metrů trefil krásnou křižnou střelou tyčku. Škoda. Vyrovnání by určitě náš tým přiblížilo minimálně k bodu.

Takže pak už musel trenér Aleš Schuster vsadit na jednu kartu. Ofenzivní. Na hrot vysunul kapitána Ondřeje Kubíka, ale opět z toho byly jen náznaky nebezpečí pro domácí branku. Naopak, domácím se trpělivost a vyčkávání na kontr vyplatily. Deset minut před koncem se střelou ze dvaceti metrů trefil Lukáš Hovězák a pět minut na to hlavičkou po centru upravil Michael Ruber na konečných 3:0.

Řekli po utkání

Aleš Schuster, trenér MS:

„Nám k záchraně stačila remíza a překvapilo mě, že oni první poločas odehráli tak, jako by jim stačila taky. Moc nás nenapadali, takže jsme v klidu rozehrávali a působili jsme docela uvolněně. Měli jsme tam dobré věci, kdy jsme třeba chodili dva na jednoho. Jenže zase tam bylo špatné finální řešení. Navíc jsme dostali úplně zbytečný gól »do šatny«. Určitě jsme v prvním poločase byli fotbalovější, takže v přestávce jsme si řekli, že k tomu musíme přidat víc tlaku na jejich obranu, víc je vzadu potrápit, a proto, aby si kluci víc dovolili. Bohužel zase toho vpředu moc nebylo. Ale za stavu 1:0 nastřelil Denis tyčku a myslím si, že kdybychom vyrovnali, tak by to skončilo remízou. A podle průběhu hry určitě i zaslouženou. Ten závěr už asi nemá cenu moc rozebírat, hráli jsme vabank a nevyšlo to. Takže stručně řečeno, remízový zápas rozhodla finální fáze, ve které oni byly efektivní. My ne. Prakticky ze dvou střel nám dali tři góly…“