Náš soupeř venku: TJ MORAVAN LEDNICE

Krajský přebor – 29. kolo:
TJ MORAVAN LEDNICE – SK MORAVSKÁ SLAVIA

Sobota 8. června, 17.00 hodin, hřiště Přítluky

13. MS Brno    28    8    7    13    36:49    31

14. Lednice    28    8    3    17    41:58    27

Na podzim: MS Brno – Lednice 1:3 (1:2), 5. Čech – 35. Wallisch, 43. Wolgemuth, 50. (pen.) Brovchenko. Hráno na UT v Pohořelicích.

 

Po podzimní části byl Moravan poslední v tabulce s osmi body. Bohužel tři z nich si připsal v posledním kole s naším týmem. Zápas se hrál na umělém trávníku v Pohořelicích a Morenda roli favorita vůbec nezvládla. Lednici naopak vlil do žil novou víru v záchranu.

„Klukům ten zápas hodně psychicky pomohl. Předvedli jsme fotbal, který měl parametry. I když směrem dozadu byly nedostatky, tak nějak bych si to představoval,“ přiznal trenér Robert Koch. Do té doby vyhrál jeho tým pouze doma nad Pohořelicemi v šestém kole 2:0.

Závěr soutěže chtě nechtě nabuzuje vzpomínky na toto utkání, a také to prozaické, co by bylo kdyby… Takže i remíza v posledním podzimním utkání by dnes znamenala, že k odvetě Morenda pojede v klidu a se záchranou k kapse. Pokud chce tým trenéra Aleše Schustera jít do posledního »zvonění« už s jistotou záchrany, musí teď v Lednici uhrát právě alespoň tu remízu.

Rozhodně to nebude jednoduché. Moravan se pro jaro výrazně posílil a zejména příchod zkušeného středopolaře Pavla Simandla zvedl kvalitu mužstva. Do základu přišel ještě Nikola Klimovič z Líšně a do širšího kádru bylo zařazeno pět hráčů, kteří vyšli z dorostu. Na jaře tým zaznamenal šest výher a jak se říká, nyní má záchranu ve svých rukou. V minulém kole Lednice prohrála v Bosonohách 0:1 gólem z penalty a porážku hodnotí jako naprosto zbytečnou, protože v utkání pozahazovala řadu vyložených šancí. Zápas s Morendou bude posledním na domácím hřišti, kde celkově vykazuje vyrovnanou bilanci: šestkrát vyhrála, šestkrát prohrála a dvakrát remizovala. Skóre 22:23. Nejlepším střelcem mužstva je Petr Mach s jedenácti góly, za ním je trochu »díra«, Tomáš Horčička dal šest a Tomáš Pálka pět branek.

A jak se tedy rýsuje sestupová tajenka. Vše záleží na Břeclavi, pokud se udrží divizi, jsou všechny současné nervy zbytečné, dolů půjdou jen poslední Mutěnice.