Náš soupeř doma: FK DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY

Krajský přebor 28. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – FK DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY

Sobota 1. června, 17.30 hodin, stadion Vojtova

 

Na podzim: Bystrc – MS 1:1 (1:1), 24. Jan Urban – 34. David Adbulai

Tabulka:

10. Bystrc          26    8    6    12    33:35    30

13. MS Brno       27    7    7    13    34:49    28

 

Áčko sehraje poslední brněnské derby tohoto ročníku. Ještě před pár koly zpět to vypadalo, že si oba týmy budou moci atmosféry užívat, ale aktuálně má zápas i trochu podtext boje o záchranu. Pro Morendu určitě!

Dosta je tradiční klub z horních pater tabulky krajského přeboru, ale letos přezimoval na devátém místě, takže jarní plány zněly zcela jasně: návrat do horní poloviny. „Naším cílem je návrat do lepší poloviny, spokojen bych byl s umístěním do šestého místa,“ konkrétně to před jarním výkopem vyjádřil trenér týmu Roman Kotol. Na podzim Bystrc sesadila do dolní poloviny překvapivá domácí porážka s Mutěnicemi (1:2). Také jarní rozjezd si Bystrčtí určitě představovali jinak. Prohra v Boskovicích (2:3) s druhým kandidátem na postup byla snad ještě »bratelná«, následná doma s Pohořelicemi (0:1) určitě ne. Pak si to Dosta trochu vyspravila sérií pěti zápasů bez porážky, z níž určitě vyčnívá vítězství na lídrem Kuřimí (2:0). Jenže po domácí remíze s Rajdradicemi (0:0) pak už jenom prohrávala. Doma s Kunšťátem 0:4, v Lednici 0:2, tři body od Svratky odvezly Bosonohy (1:2) a poslední porážkou je divoká v Ratíškovicích 3:5. Zápas minulého kola v Ráječku byl odložený na středu 29. května, tedy po redakční uzávěrce tohoto bulletinu. Současné desáté místo tedy už vůbec neodpovídá záměrům našeho sobotního soupeře.

Co způsobuje bystrckou »houpačku« si vedení klubu určitě rozebere. Z pohledu zvenčí to vypadá na problémy s kádrem. V poslední době se v sestavě objevila řada nových jmen a vesměs jde o mladé hráče do dvaceti let. V posledním utkání v Ratíškovicích nastoupilo devět hráčů narozených po roce 2 000. Nejlepším lepším střelcem týmu je zkušený Ladislav Hansl deseti góly, ale za ním je mezera. Druhý v interní střelecké tabulce, hráč s prvoligovým zkušenostmi ze Zbrojovky Jan Urban dal pět gólů a třetí Jiří Solanský se trefil jen třikrát.