Náš soupeř venku: FC KUŘIM

Krajský přebor – 27. kolo:
FC KUŘIM – SK MORAVSKÁ SLAVIA

Sobota 25. května, 10.15 hodin, stadion v Kuřimi

 

Na podzim: MS Brno – Kuřim 0:3 (0:1), 21. Musil, 46. Petřík, 76. Rolinek

 

Tabulka:

1. Kuřim                      26    21    2    3    78:20    65

12. MS Brno               26    7    7    12    34:44    28

 

V nedohraném ročníku 2020 – 2021 uhrála Kuřim jen devět bodů v deseti zápasech, což stačilo jen na 13. místo. Ale pak už nastává strmá cesta vzhůru s velkým přáním postoupit do divize. Na první pokus ale prohrává honičku s Bohunicemi a na druhý s Líšní B. Dvě druhá místa. Takže vše nasvědčuje tomu, že bude platit okřídlené »do třetice všechno dobrého …«.

Tento ročník Kuřim odstartovala výhrou 7:0 nad Pohořelicemi a na skóre se tedy ujala už po první kole vedení. První příčku pak ani na chvíli neopustila. Nyní čtyři kola před koncem má před druhými Boskovicemi náskok pěti bodů. Třetí Sparta Brno už ztrácí dvanáct bodů, takže ta už ve hře o divizi není. Kuřimští rozhodně nechtějí nedávnou historii opakovat a naopak mohou využít i těch negativních »nepostupových« zkušeností.

„V loňském ročníku nám postup smolně utekl, a i když nastávající jarní sezona pro nás určitě nebude lehká, snad nám druhý pokus už vyjde. Od začátku jara ale musíme ke každému utkání přistupovat s plnou odpovědností. Obezřetnější musíme být především v zápasech s našimi konkurenty v boji o postup, ale taky neztrácet s relativně slabšími,“ před jarním výkopem upozornil a potvrdil postupové ambice trenér s prvoligovými hráčskými i trenérskými zkušenostmi Svatopluk Habanec.

S menšími problémy jeho svěřenci tuto linii drží. Podzimní jednobodový náskok aktuálně vylepšili o čtyři body a tohoto pohledu se tedy může stát, že rozhodovat bude vzájemné utkání s Boskovicemi, které Kuřimští přivítají 8. června v předposledním kole. V Boskovicích na podzim Kuřim prohrála 1:3.

Vzhledem k maximálním cílům se Kuřim i před tímto jarem výrazně posílila, přičemž sami tam za největší posilu považují příchod brankáře s druholigovými zkušenostmi Vlastimila Veselého z Líšně.

Morendu tedy čeká zřejmě aktuálně nejtěžší možný protivník. Kuřim bude velkým favoritem a tuto roli ještě umocňuje naše dlouhodobá vzájemná bilance. Ve zrušeném ročníku jsme uhráli doma remízu 1:1 a pak už to byly jen porážky: doma dvakrát 1:3 a naposledy na podzim 0:3, v Kuřimi 0:1 a 1:2.