Náš soupeř doma: FC SVRATKA BRNO

Krajský přebor – 26. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – FC SVRATKA BRNO

Sobota 18. května, 17.30 hodin, stadion Vojtova ulice

 

Na podzim: Svratka – MS Brno 1:3 (0:2), 88. Kroupa Karel – 10. a 42. Abdulai David, 73. Čech Vojtěch

Tabulka:

10. MS Brno        25    7    7    11    34:43    28

13. Svratka        25    7    4    14    36:44    25

 

Pokud se dá o některém z účastníků krajského přeboru říct, že je nevyzpytatelným soupeřem, pak do této společnosti FC Svratka jistě patří. Dokáže potrápit favority, ale vzápětí prohrát s papírovými outsidery. Totéž se dá říct o jejím pohybu tabulkou. Obhajuje osmé místo, ale na podzim se jí to moc nedařilo. Přezimovala předposlední s dvanácti body. Jaro už to je zase jiné. V deseti zápasech nasbírala o tři body víc než v podzimních patnácti a přece jen trochu odskočila od sestupových příček. A vzestup potvrzuje i její postup do finále krajského poháru, když v semifinále vyřadila Baník Ratíškovice na jeho hřišti. (započítával se zápas krajského přeboru). O cennou trofej bude hrát ve středu 29. května s Rousínovem právě v Ratíškovicích.

Všechno to je určitě i dílem výraznějšího posílení v zimní přestávce. Přitom klub sázel na návrat zkušených veteránů. V Komíně mj. přivítali trojici Tom Kratochvíl, který naposledy nastupoval za Bystrc, a Martin Bednář s Vojtěchem Chasákem, kteří kvůli zraněním podzimní část sezony vynechali. Trenér David Kříž je přesvědčený, že s ještě zkušenějšími, brankářem Martinem Doležalem a útočníkem Karlem Kroupou mladším má tým na víc než pozice ve druhé polovině tabulky.

Čtyřiačtyřicetiletý syn slavného kanonýra je také s deseti góly nejlepším střelcem mužstva. Za ním je šestigólový Filip Kříž, po čtyřech brankách dali Vadym Malishevskyy a Eduard Moll.

Poslední dva zápasy Svratka vyhrála 1:0, zmíněný v Ratíškovicích (branka Martin Bednář) a minule doma nad silným Ráječkem (Gabriel Israel Odaleko. Utkání na Vojtově je pro ni také posledním brněnským derby. Je zajímavé, že v nich se Komínským moc nedaří. Zatím vyhráli jediné, na podzim v Bosonohách 3:0. Na jaře zatím hráli všechno doma a podlehli Spartě 3:4, Bosonohám 1:2 a remizovali s Bystrcí 1:1.