Náš soupeř venku: TJ SOKOL POHOŘELICE

Krajský přebor – 25. kolo:
TJ SOKOL POHOŘELICE – SK MORAVSKÁ SLAVIA

Sobota 11. května, 10.30 hodin, sportovní ulice.

 

Na podzim: MS Brno – Pohořelice 5:1 (1:1), 27. a 67. David Abdulai, 65. Dominik Síleš, 77. Vojtěch Čech, 78. Maxwell Essuon – 6. Adam Fiala

 

Tabulka:

8. Pohořelice                24    11    2    11    43:45    35

11. MS Brno               24    6    7    11    32:42    25

 

V tabulce jsou jen tři příčky před Morendou, ovšem bodový odstup je dost veliký. Takže nováčka soutěže záchranářské starosti netrápí a mohou závěr soutěže odehrát v klidu. To vše je naprosto v souladu s jejich předsezonním plánem. „Určitě nejdeme do kraje bojovat o udržení, nikomu nenecháme nic zadarmo. Nechci být moc odvážný, aby se mně to nevrátilo, ale hodláme hrát nahoře,“ odvážně řekl před startem krajského přeboru pohořelický kouč Zdeněk Matoušek.

Na úvod nováčkovské sezony pohořeličtí fotbalisté schytali lekci 0:7 v Kuřimi a po třech kolech měli jediný bod. Od té doby však jejich výkony šly nahoru a dostali se do středu tabulky. Na Morendu přijeli v pohodě, ale inkasovali tady svůj druhý debakl (1:5), když jim nevyšel druhý poločas.

Už před podzimním výkopem soutěže se tým dost posílil a o posílení se dalo hovořit i pro jarní část. Fanoušci ale uvítali především návraty na trávník svých zraněných opor, obránce Jaroslava Sovky a kapitána Michala Ševčíka. Proto mohl Matoušek cíle pro odvetnou část ještě povýšit. „Mým přáním je skončit do pátého místa, ale když to nakonec bude jen střed tabulky, tak smutní nebudeme. Ale můj cíl je trochu ambicióznější,“ zdůraznil pohořelický lodivod.

Jarní výsledky v podstatě kopírují podzim. Zase to začalo porážkou s Kuřimí (doma 1:2) a potom střídavě oblačno. Od zamýšlené páté příčky (5. Kunštát) teď sokoly dělí pět bodů. Morendu tedy čeká velmi těžký soupeř. Tím spíš, že náš tým se teď trápí. V posledních třech zápasech nejenže nezískal bod, ale nedal ani gól. Přitom šancí měl dost.

„Bez gólů to nepůjde, ale s tím trenér těžko může něco dělat. Na tréninku se samozřejmě zakončení věnujeme hodně, ale na hřišti si ty situace musí útočník vyhodnotit sám a většinou pod časovým tlakem. To se dá těžko nějak natrénovat. My to vidíme hlavičky jinak než hráč na hřišti,“ sdělil trenér Aleš Schuster se zřejmou narážkou na dvě neproměněné tutovky Davida Abdulaie v posledním zápase doma s Boskovicemi, které mohly radikálně změnit »dějiny« utkání a zřejmě i výsledek.