ÁČKO NA DRUHÉ BOSKOVICE MĚLO. BOHUŽEL NEDÁVÁ GÓLY ANI Z TUTOVEK

V poločasové přestávce si domácí fanoušci říkali, že bod by byl utkání s druhým týmem tabulky dobrý. Po zápase jednoznačně litovali, že se tři body ztratily. Ve 24. kole krajského přeboru Morenda prohrála s Boskovicemi 0:2 a v podstatě se na tomto hodnocení »tribuny« po utkání shodli i oba trenéři.

Krajský přebor – 24. kolo:
SK MORAVSKÁ SLAVIA – FC BOSKOVICE-LETOVICE 0:2

Polčas: 0:0

Branky: 68. Pokorný, 82. J. Havelka

Rozhodčí: Dadák – Kučera, Šmíd

ŽK: Čus, Suchomel – Fardný

ČK: 65. Essuon – 55. Stara

Diváků: 100

Sestava MS: Tišnovský Jakub – Havelka Ondřej, Podzámský Arthur Ján, Kubík Ondřej [K], Gruber Lukáš – Čus Samuel (85. Bartkovič Jakub), Adejumobi Ridwanullah, Essuon Maxwell, Roštínský Lukáš, Suchomel Richard (67. Baránek Denis) – Abdulai David

Sestava Boskovic: Bednář Jindřich – Cichra Vojtěch, Fadrný Jiří [K], Černý Matěj, Havelka Jan (82. Muller Robin) – Stříž Michal (46. Minx Jan), Paděra Ondřej, Sychra Lukáš (46. Pokorný Miloš), Klepáček Robert (85. Odehnal Jakub), Stara Jan – Niessner Marek (61. Preč Antonín)

 

I takto zestručněné hodnocení v totiž vystihuje to hlavní, co se na hřišti odehrálo. Nejpádnějším argumentem je fakt, že na začátku druhého poločasu za stavu 0:0 šel David Abdulai dvakrát z půlky sám na brankáře Jindřicha Bednáře. Měl dost času si rozmyslet, jak zakončit, ale v obou případech zvolil špatné řešení. V prvním nájezdu mu Bednář s obráncem stihli nepodařenou dlouhou kličku vypíchnout. Možná proto při druhém brejku volil střelu, jenže trefil boskovického gólmana. Navíc krátce potom zaúřadovalo nepsané pravidlo nedáš – dostaneš.

Boskovice se netají přáním postoupit do divize a v prvním poločase ambice potvrzovaly. Měly mírnou převahu a vytvořily si dvě tři nebezpečím zavánějící situace. Vyloženě gólovou ale ne. Bohužel totéž se dá říct o útočných snahách Morendy. Ta zahrozila až posledních dvou minutách. Nejprve centr Lukáše Grubera v malém nenašel nikdo ze tří nabíhajících hráčů a čtvrtý už z těžkého úhlu dorážel vedle. V poslední minutě pak po závaru zřejmě naše dorážka trefila v pokutovém území Boskovic ruku obránce, ale rozhodčí to penaltově neposoudil.

V nástupu do druhé půle se karta obrátila. Taktovku začala přebírat Morenda. V sedmé a desáté minutě přišly zmíněné tutovky Abdulaie. Hosté byli evidentně zaskočení a navíc našim barvám mělo nahrát možná i trochu přísné vyloučení hostujícího Jan Stary za faul na Adbualie. Jenže na využití přesilovky domácí nedostali potřebný čas, protože sudí červenou kartu po deseti minutách kompenzoval asi ještě přísnějším vykázáním Maxwella Essuona. A paní Štěstěna pak přesunula své sympatie na stranu hostů. Tři minuty po srovnání počtu hráčů domácí odvrátili balón ze svého velkého vápna, bohužel, neškodně vypadající odražený míč napálil z běhu Miloš Pokorný a přízemní střela zapadla přesně za pravou tyč.

Boskovice se pak zatáhly na vlastní polovinu, nechali Morendu hrát a čekaly na svou šanci po rychlém kontru. Ta přišla pár minut před koncem a skutečně to byl ukázkový brejk. Z pravé strany přiletěl dlouhý centr, po levé zasprintoval krajní bek Jan Havelka a byť s trochu štěstí, tak přece jen přeloboval vybíhajícího gólmana Jakuba Tišnovského.

Morenda sice zůstala v tabulce jedenáctá, ale nebezpečné sestupové vody se jí zase přiblížily, protože týmy pod ní vesměs bodovaly.

 

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Předzápasem jsme si říkali, že je máme na to favorita potrápit. U nich jsme první poločas zvládli a tam jsme určitě byli i lepší. Tady sice oni víc drželi balón, ale nedostávali se do ničeho závažného. My jsme dobře bránili, dobře jsme se posouvali. Vypracovali jsme si dvě stoprocentní šance, kdy jsme šli dvakrát sami na branku. Tohle bychom měli dávat. To je teď náš největší problém a pomalu si nepamatuji, kdy jsme naposledy dali gól… Takže potřebujeme dávat góly, bez toho to nepůjde. Dneska kdybychom podle průběhu zápasu brali bod, tak bych řekl, že je to pro nás ztráta. Počítám ty šance, kdybychom je dali, tak jsme to asi dotáhli do vítězného konce. Bohužel nemáme nic a ještě jsme se nechali vykartovat…“

Jan Havlíček, trenér Boskovic:

„Tady na Moravské Slavii je to pro nás každý rok těžký zápas. Musím říct, že jsme sem jeli s respektem nebo jakousi pokorou, protože se nám tady vždycky hraje těžko. A dneska proti nám bylo i hřiště. Pro náš kombinační fotbal to tady není moc dobré. Jsem strašně rád, že si odvážíme tři body, které jsou pro nás strašně důležité do další práce. Kluci je poctivě vybojovali. Ale taky musím přiznat, že jsme měli velké štěstí, protože soupeř nám běžel dvakrát sám na branku. Cením si i to, jak jsme zvládli tu pasáž o deseti lidech po vyloučení Stary.“

 

Foto: Luboš Stehlík