PERNĚ VYBOJOVANÉ, A TAKÉ VYCHYTANÉ VÍTĚZSTVÍ ÁČKA V KUNŠTÁTĚ

Druhé jarní a celkově i venkovní vítězství áčka (na podzim na Svratce v Komíně 3:1) přivezla Morenda z trávníku pátého Kuštátu. Je velice cenné. Především proto, že k němu mužstvo dokráčelo velikou bojovností a nasazením. A popravdě musíme přiznat, že i díky vynikajícímu výkonu brankáře Jakuba Tišnovského.

To, co bylo řečeno platí především o druhém poločase. V tom prvním Morenda eliminovala domácí snahu o převahu častějším držením míče a dobrou kombinaci uprostřed pole. Až za obranu domácích se ale technickým fotbalem dostávala spíše sporadicky. Vedení hostům zařídil »životní« gólovou trefou Maxwell Essuon. Zezadu si naběhl na odražený míč z vápna a jeho dělovka se od břevna odrazila těsně za brankovou čáru a znovu těsně za břevno. Tentýž hráč pak mohl Morendě zajistit víc klidu do přestávky a druhé části. V poslední minutě první půle už takové štěstí neměl a jeho střela se od tyče odrazila do pole.

Domácí předváděli jednodušší fotbal, dopředu rychle nákopy nebo po stranách, ale ani oni nějaké větší šance neměli. K té nejvážnější v první půli jim ve dvacáté minutě pomohla teč jednoho z našich obránců, ale na změněný směr Štenclovy střely stihl Tišnovský zareagovat a míč vyrazil na roh.

Druhý poločas byl fotbalově jiný. Kunštát udělal změny v sestavě a hlavně zvýšil obrátky a důraz. Najednou se mu už dařilo dostávat se za naši obranu, a také si vytvářet šance. Tu první hned čtyři minuty po přestávce zneškodnil domácímu Janíčkovi náš gólman. Následující minutě ale už kapituloval, když po centru odražený míč propadl k mladíčkovi Lukáši Málkovi a ten dokázal »z pětníku« a tísněný ve skrumáži dostat míč za Tišnovského záda.

Byli jsme pod tlakem, ale naše bránění bylo aktivní. V 69. minutě se z defenzivy vyvinul takřka učebnicový brejk. David Abdulai ze své poloviny vyslal dlouhou kolmici do běhu Essuonovi a ten z úhlu dokázal trefit míč po zemi k bližší tyči. Naše vedení Kunštát zaskočilo jen na chvíli a v podstatě až do konce zápasu se hrálo na naší polovině a před naší brankou. V ní ale Tišnovský čaroval a domácí fanoušky přiváděl málem k »šílenství«. V 75 minutě zlikvidoval sólo nejlepšího domácího i krajského střelce Bělehrádka. A už prodlouženém čase odmítl remízu doslova zázračným zákrokem, když kočičím skokem vytáhl z pod břevna teč jednoho z našich obránců.

Krajský přebor – 21. kolo:
FK KUNŠTÁT – SK MORAVSKÁ SLAVIA 1:2

Polčas: 0:1

Branky: 51. Lukáš Málek – 34. a 69. Maxwell Essuon

Rozhodčí: Bábíček – Kulíšek, Korčák

ŽK:

Diváků: 250

Sestava Kunštátu: Ivo Loukota [K] – Vít Bezděk, Roman Zeman, Tomáš Gracias, Jan Baňa – Filip Adamec (Vítězslav Boček), Dalibor Hanák (77. Tomáš Adámek), Martin Janíček (83. Matyáč Lick), Lukáš Málek (83. Jiří Konečný) – Marek Štencl – Tomáš Bělehrádek. Trenér: Vladan Horák.

Sestava MS: Jakub Tišnovský – Ondřej Havelka, Okndřej Kubík [K], Ján Podzámský, Lukáš Gruber (47. Richard Suchomel) – Samuel Čus, Martin Zatloukal (24. Lukáš Roštínský), Ridwanullah Adejumobi, Michal Šembera (90. Jakub Bartkovič) – Maxwell Essuon – David Abfulai (90. Dan Štěpánek). Trenér: Aleš Schuster.

 

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Čekali jsme, že to bude bojovné utkání, a to se potvrdilo. Před zápasem jsem kromě těch obecných pokynů, které dáváme před každým utkáním, zdůrazňoval, že tentokrát tam musí být o mnoho víc vůle a odvahy jít do soubojů. A kluci to plnili. Trpělivě jsme si šli za tím svým a dostali za to odměnu v podobě tří bodů. Nechci přímo tvrdit, že jsme vyhráli zaslouženě, ale ta odměna zasloužená je, protože kluci do toho dali všechno. Zejména ve druhém poločase, kdy jsme byli pod tlakem a do vápna nám létaly nebezpečné standardky. A samozřejmě podržel nás Kuba v brance!“

 

POZOR! Příští zápas bude hrát áčko doma netradičně v neděli 21. dubna. Od 16.30 hodin se utká s Mutěnicemi.