Náš soupeř venku: FK KUNŠTÁT

Předloňský nováček se v krajském přeboru slušně zabydluje. Podzim měl sice horší než premiérový, ale sedmé místo je velice slušným vysvědčením. Navíc je Kunštátští na jaře aktuálně o stupínek vylepšili.

Jaro odstartovali výhrou nad Lednicí 2:0, pak přivezli bod za bezgólovou remízu z Bosonoh, doma porazili Ratíškovice 2:0 a teprve až o minulém víkendu odešli ze zápasu s prázdnou, když prohráli v Ráječku 2:4. Vyjma Bosonoh v každém utkání jednou skóroval Tomáš Bělehrádek, který vede nejen klubovou tabulku kanonýrů, ale i pořadí střelců krajského přeboru. Za ním je ovšem v mužstvu trochu »díra«. Následuje pětigólový Marek Štencl a se třemi brankami Dalibor Hanák. Takže prioritním úkolem Morendy na kunštátském trávníků asi bude uhlídat Bělehrádka.

Právě jeho jméno v zimě figurovalo na seznamu odchozích hráčů, ale nakonec ho Kunštát udržel a jak vidno, vyplácí se mu to. Vlastně klub neopustil žádného hráče a přišli jen dva. Ze Svitávky Taras Choruk a na konci zimní přestávky z třetiligového Blanska nadějný dorostenec Lukáš Málek. Ten bude nejprve hostovat konce do konce jarní sezony.

„Myslím, že se nám celkem vydařila zimní příprava. Absolvovali jsme i kondiční soustřední a kluci si tam fakt sáhli na dno fyzických sil, ale máme od nich velmi pozitivní odezvu. Věřím, že to dokážeme prodat i v jarních zápasech,“ mj. řekl před jarním startem trenér Vladan Horák.

Po dobrém umístění Kunštát touží o to víc, že v létě oslaví kulaté devadesáté výročí založení klubu ve městě.

 

Krajský přebor – 21. kolo:
FK KUNŠTÁT – SK MORAVSKÁ SLAVIA

Neděle 14. dubna, 16.30 hodin

 

Na podzim: MS Brno – Kunštát 0:0

 

Tabulka:

6. Kunštát                   19    8    5    6    30:29    29

12. MS Brno               19    4    7    8    26:34    19