PO RATÍŠKOVICÍCH DOSTALO ÁČKO PĚT GÓLŮ I V KRUMVÍŘI. A VŠECHNY PODLE KOPÍRÁKU

Druhý jarní výjezd áčka na hřiště soupeře a podruhé si vezeme pětku. I průběhy zápasů v Ratíškovicích (1:5) a v sobotu v Krumvíři (2:5) byly podobné. Z naší strany dobré úvody, nevyužité šance, ale postupně dominance domácích.

V sobotu to začalo ještě lépe než v Raťkách. Tam šli do vedení domácí a my jsme museli vyrovnávat. V Krumvíři korunoval dobrou dvacetiminutovku Morendy krásnou stylovou hlavičkou Dominik Síleš po přesném centru za obranu od Samuela Čuse. Bohužel odpověď domácích byla velmi rychlá. Po čtyřech minutách vyrovnávala jejich největší zimní posila Dominik Havlín, když pro změnu naše defenzíva neodvrátila centr do pokutového území. V tom byla v celém zápase největší slabina Morendy a prakticky všechny góly padly po takových akcích nebo standardkách z boků.

Až moc citelně v obraně chyběl kapitán Ondřej Kubík. Sice seděl na lavičce, ale trenér Aleš Schuster upřesnil, že spíše z morálních důvodů, aby podpořil kluky na hřišti. V minulém utkání se mu obnovilo zranění kotníku a celý týden netrénoval. Před zápasem to sice zkoušel, ale prostě to nešlo. Celý průběh utkání pak nejvíce ovlivnil závěr prvního poločasu. Při druhém gólu domácích jsme zase nezvládli nakopnutý balón za obranu. Jak komentoval Schuster, „hlídali jsme vzduch a ne soupeře“. I když ta situace byla tři na tři, tak jsme zkušeného domácího kapitána Tomáše Ondrouška nechali v zakončení v klidu zamířit. Ve třetí minutě nastavení první půle se něco podobného zopakovalo při trestném kopu od postranní lajny a do šatem si tak Krumvíř nesl dvougólový náskok.

Ten viditelně vlil do jeho kabiny uklidnění a na trávník pohodu. Domácí svojí »vysokou« hrou a trpělivostí ve druhém poločase přidali další dvě branky. Korekce Davida Abdulaie z penalty v první minutě nastavení už tedy nebyla podstatná.

 

Řekli po utkání:

Aleš Schuster, trenér MS:

„Celkově je to samozřejmě špatné. V celém zápase nám dělaly velké problémy jejich dlouhé balóny za naši obranu a křižné centry do našeho velkého vápna. I když jsme se na to nachystali a věděli jsme, že to budou hrát, protože mají vysoké hráče. Moc nám chyběl Ondra. Je to zkušený hráč, který si to vzadu odřídí a hodně balónů sám odehraje. Zřejmě zlomový byl ten třetí gól »do šatny«. Druhý poločas, nechci říct, že oni měli pod kontrolou, ale my jsme si toho fakt moc nevytvořili. Hrálo se nahoru dolů, ale v podstatě se jenom nakopávali balóny. My jsme vpředu byli bez důrazu a sami jsme s tím vzadu měli problémy. Nechávali jsme jim hodně prostoru a nebyli schopni balón odkopnout, nějak uklidit. Moc mě mrzí ten začátek. Je to podobné jako v předchozích utkáních. Dobře to rozehrajeme, vedeme a pak si necháme dát zbytečné góly. Nebo ještě přesněji, spíš si je dáváme sami a sami dostaneme soupeře do sedla. Pak už se takový zápas těžko dohání nebo otáčí. Příště už musíme za každou cenu bodovat, protože ze spodku se to na nás dotahuje a střed tabulky mám utíká.“

Krajský přebor – 20. kolo:
SK KRUMVÍŘ – SK MORAVSKÁ SLAVIA 5:2

Polčas: 3:1

Branky: 23. a 72. Michna, 44. Ondroušek, 45. Jungwirth, 84. Havlín – 19. Síleš, 90. (pen.) Abdulai

Rozhodčí: Chabiča – Zámečník, Malík

ŽK: Doležal, Borovička, Chráscina – Adejumobi, Abdulai, Roštínský, Suchomel

Diváků: 200

Sestava Krumvíře: Adam Doležal – Jan Borovička, Tomáš Jungwirth, Martin Pařízek, Tomáš Chráscina (87. Martin Riedl) – David Michna, Radim Němeček (82. Ondřej Přichystal), Tomáš Drápal, Luboš Košulič – Tomáš Ondroušek [K] (90. Kevin Brychta), Domnik Havlín. Trenér: Radek Toman.

Sestava MS: Jakub Tišnovský – Lukáš Gruber (78. Martin Zatloukal), Ján Podzámský, Samuel Čus [K], Ondřej Havelka – Richard Suchomel, Ridwanullah Adejumobi, Lukáš Roštínský, Dominik Síleš, Michal Šembera (66. Dan Štěpánek) – David Abdulai.