Náš soupeř venku: FC Dosta Bystrc-Kníničky

Krajský přebor mužů– 13. kolo:
FC DOSTA BYSTRC-KNÍNIČKY – SK MORAVSKÁ SLAVIA
SOBOTA 28. Října (14:00), stadion Obvodová ul.

Tabulka:

5. Bystrc             12      6      2     4       19:12      20

12. MS Brno      12      3      5      4       15:18      14

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

MS – Bystrc 1:1 (0:0), 78. Simr – 52. Bubeník

Jaro: Bystrc – MS 0:0

Kdeže loňské sněhy jsou? Už to bude patnáct let, co Dosta bojovala ve druhé lize… Po sešupu do krajského přeboru ale pravidelně hrává v jeho nejhořejších patrech. Loni obsadila pátou příčku a tam někam sahají i její letošní cíle. Aktuálně je dokonce přesně pátá. Pro dobré umístění se v letní přestávce dost obměnil kádr a přes odchody některých opor vedení klubu naznačilo, že věří, že je posílený. Odešel útočník Patrik Hubr a obránce Jan Bubeník. Přišli obránce Marek Háva z Bystřice pod Hostýnem a Michal Bouček z Velkého Meziříčí, ze Startu útočník David Dlouhý, ze Žebětína se vrátil Jiří Bílý, s ČAFC Židenice přišel Williams Calum. Po studijním pobytu v zahraničí se v průběhu podzimu vrátil do základu stoper Ondřej Hilscher.

Bystrc odstartovala famózně – 4:1 doma s Boskovicemi, ale pak přišlo dvakrát 0:0, 0:2 a 2:3, pak sice výhra doma s Rousínovem 3:1, ale hned zase bez vstřeleného gólu 0:1 v Rajhradicích. Po neúspěšné vlně, ale přišla velice dobrá, která Bystrc vynesla na plánované pozice – 2:0 v Kunštátu, 1:0 s Lednicí, 3:1 v Bosonohách a 3:0 Ratíškovicím.

V posledním kole ovšem Bystrští prohráli v lepšícím se Ráječku, a tak snad pro nás dobrá zpráva, možná že zase najíždějí na negativní vlnu… Sázet se na to samozřejmě nedá a navíc domácí podzimní bilance Dosty je dost varující – pět zápasů, čtyři výhry a jedna remíza!

Tým má velice kvalitní a fundované vedení. Oficiálně je hlavním trenérem Roman Kotol, asistentem Jiří Hajský. Nejlepší střelcem týmu průběžně je se šesti brankami Ladislav Hansl, tři góly dal Jan Urban.