LUKÁŠ SUCHÝ je v Morendě podruhé a slibuje: teď už zůstanu delší dobu.

V jednadvaceti letech je jeho fotbalová karta popsaná opravdu velmi hustě. Začínal v přípravce Boskovic a dál jsou tu v kolonce přestupy a hostování uvedeny kluby: Heršpice, Slavkov u Brna, Nížkovice, Hodějice, Vyškov, Líšeň, Blansko, Svratka, Rousínov a zase Slavkov u Brna, odkud 10. srpna přestoupil do Morendy. „Jsem odchovanec Boskovic, tam jsem začínal od přípravek a pak jsem fakt byl všude možně,“ zářil po utkání na Svratce Lukáš Suchý.

K rozdávání úsměvů měl pádné důvody. V jedenácté minutě nebral ohled na faul domácího levého beka, utekl po pravé straně a jako na podnose předložil gólovou přihrávku Ghaňanu Davidu Abdulaiovi. Ten snad ani nemohl do prázdné branky nedat gól. Tři minuty před přestávkou si oba dali repete a Morenda získala rozhodující náskok 2:0 pro konečné vítězství 3:1.

„Výhra není samozřejmě jen moje zásluha, nebo nás dvou. Myslím, že jsme to měli celé dobře nastavené jako mužstvo. A my na té pravé straně jsme si dobře rozuměli se Samem. (Samuel Čus, pozn. red.) Já jsem prostě dostal dva krásné balóny do běhu, u toto prvního jsem vyhrál osobní souboj a viděl jsem nabíhat před branku Davida. Zkusil jsem mu to dát a vyšlo to. Ano, asi to byl velmi důležitý gól. Začali jsme si víc věřit a myslím, že jsme hráli fakt velmi dobře,“ chválil Lukáš hru celého týmu.

V Morendě byl už jako devatenáctiletý v roce 2021. Teď se tedy vrátil, ale už v jiné pozici. V prvním podzimním kole v Bosonohách sice odehrál jen závěrečných 38 minut, ale pak tři kompletní zápasy. Proti Kunštátu a Mutěnicích jeho jméno v zápise chybělo, v dalších třech kolech střídal a při domácím „koncertu“ s Pohořelicemi (5:1) zase na střídačku neusedl. Takže bylo trochu překvapením, že se v Komíně objevil v základu. Výborný tah trenéra Aleše Schustera.

„Celkově jsem měl dobrý týden a i na trénincích jsem byl v pohodě. Že na Svratce budu v základu, jsem se dověděl na pátečním tréninku. Byl jsem strašně rád, moc jsem se těšil a doufám, že jsem důvěru trenéra nezklamal. Myslím, že na kraji zálohy je to ten můj post, ale za mládežnické týmy jsem to hrával zleva. V poslední době jsme to zkoušeli z druhé strany a vypadá to, že mně to vyhovuje. Teď by tomu možná slušel i nějaký ten gól,“ s úsměvem naznačil možná svá „tajná“ přání.

V sobotu Morenda přivítá suveréna soutěže Kuřim. Její nečekaná domácí porážka s Ráječkem na tomto označení nic nemění. Takže góly se budou hodit…

„Už v kabině na Svratce bylo cítit , že jako mančaft jsme v pohodě. Ty dvě výhry mám samozřejmě moc pomohly. Kuřimské mužstvo trochu znám, ano jsou silní, ale nikdo není neporazitelný, což teď předvedlo to Ráječko. My jsme v pohodě a doufám, že to dokážeme přenést do zápasu na hřiště,“ nebojí se vizitky lídra svého sobotního soupeře.

První Lukášova štace na Vojtově trvala jen jeden rok. Možná i pro ten výborný svratecký výkon ujišťuje, že druhá už nebude jen epizodou.

„Doufám že tu vydržím hodně dlouho. Pracuju v Brně, takže je to pro mě ideální stav, ale hlavně to tady mám rád. To prostředí, spoluhráče, lidi v klubu a všechno kolem něj,“ možná nevědomky nepřímo upozornil, že se s ním tady musí počítat.