Pozvánka na Vojtovu: Po špatném startu Pohořelice plní plán

Velmi sebevědomě ohlásil nováček své představy o účinkování v premiérové sezóně v krajském přeboru. „Určitě nejdeme bojovat o udržení, nikomu nenecháme nic zadarmo. Nechci být moc odvážný, aby se mně to nevrátilo, ale hodláme hrát nahoře,“ sdělil trenér Zdeněk Matoušek do médií.

Krajský přebor mužů– 10. kolo:
SK Moravská Slavia – TJ Sokol Pohořelice
Čtvrtek 7. řijna (15:30), stadion Vojtova

Tabulka:

8. Pohořelice       9     4     1     4     15:16     13

13. MS                     9     1     5     3       7:13     8

Úvod soutěže si tedy určitě představoval jinak. Po třech kolech jediný bod a skóre 0:10. Ale je potřeba vidět, že tým měl těžké soupeře. V prvním kole to schytal na půdě jasného favorita Kuřimi 0:7, poté remizoval doma s Bystrcí (0:0) a z Rousínova odjel s také jasnou porážkou 0:3. Ale od té doby už mužstvo slova svého kouče naplňuje. Chytilo se doma na dalším nováčkovi – Rajhradicích (3:1) a aktuálně už je v souladu s předsezónním plánem. Na osmém místě uzavírá horní polovinu tabulky.

Je sympatické, že základ mužstva tvoří hráči, kteří si kraj vykopali. Z týmu v letní přestávce neodešel nikdo. Posílení ale samozřejmě bylo nutné. Takže útok přišel podpořit Tomáš Kůra z Moravského Krumlova, z Miroslavi dvojice Jan Landšperský a Roman Beníček a Líšně hostuje brankář Matěj Rychetský. Po střeleckém půstu v úvodních kolech jsou nyní Pohořelice s patnácti góly v podstatě na krajském průměru. Interní tabulku kanonýrů vede s pěti brankami Patrik Hron, následují Bohuslav Lang (4), Ronaldo Manuel (2) a s jednou trefou Zbyněk Petrásek, Adam Fiala, Roman Beníček a Dmytro Yatsyna. Morendu tedy čeká velmi těžký soupeř a v této souvislosti nutno připomenout i další dvě věci. Pro srovnání, že ve složeném kole minulý čtvrtek Pohořelice prohrály v Boskovicích jen 0:1. A poslední vizitku. V sobotu doma daly Ráječku pětku – 5:0.