Náš soupeř venku: FC BOSKOVICE/LETOVICE

Krajský přebor mužů– 9. kolo:
FC BOSKOVICE – SK MORAVSKÁ SLAVIA
Neděle 1. Října (15:30)

Tabulka:

3. Boskovice     8      4      3      1      18:8      15

12. MS Brno      8      1      5      2        7:9      8

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

1. 10. 2022 MS – Boskovice 0:1 (0:1), 35. Živný

13. 5. 2023 Boskovice – MS 1:1 (1:1), 44. Havelka – 18. Diogo

A mužstvo našeho příštího soupeře dlouhodobě patří do špice tabulky krajského přeboru a možná je nejlepším příkladem, že se tam dá hrát i bez nějakých velkých posil zvenčí. V posledních letech doplňuje kádr především z vlastní líhně, případně talenty z nejbližšího okolí.

I takhle pointa zřejmě je i za nově navázanou spoluprací s AFK Letovice, který dokonce klub převzal i do názvu. Podobný hráčský pohyb byl zaznamenám i v letošní letní přestávce. Prakticky byly jen tři změny v kádru, z Prostějova se vrátil Michal Stříž, tým opustili jen Lukáš Závodný (Protivanov) a Vojtěch Bohatec (Bořitov). Tým doplnili nadějní mladíci z dorostu. Je sympatické, že klub nevyhlašuje alibistické skromné cíle, jako pohybovat se uprostřed tabulky s tím, že se uvidí, jestli to nebude lepší…

Je zajímavé přečíst si z jejich klubového webu hodnocení minulého třetího místa v tabulce.

„Pro nás první část sezony dopadla velice dobře, měli jsme třicet bodů, proto jsme na začátku jara byli na dobré startovní pozici. Jaro se nám ale výsledkově ani herně prostě nepovedlo. Dali jsme si v zimě takový cíl, že chceme skončit druzí s co největším počtem bodů, získali jsme jich už ale v uvozovkách pouze jednadvacet. Je potřeba si tedy přiznat, že cíl jsme nesplnili. Máme mladý a perspektivní kádr, jen je potřeba, aby hráči na sobě chtěli dál pracovat,“ napsal trenér Jan Havlíček.

Na přední příčky krajského přeboru Boskovice chtějí útočit i letos a v podstatě se jim to daří. Po čtvrtečním vítězství ve vloženém 14. kole 1:0 nad Pohořelicemi jsou aktuálně třetí.

Podzim sice Boskovičtí odstartovali těžkou porážkou 1:4 v Bystrci, ale od té doby si už body v každém kole připisují. Nad průměr ční domácí vítězství nad Lednicí 8:2 a s Ratíškovicemi 5:1. Tým dostává málo gólů, průměr inkasovaných na jeden zápas je jeden. V útoku se střelecky spoléhá na produkci trojice Jan Novák (6 gólů), Roman Hlaváček (5) a Michal Stříž (4).