SBÍRÁNÍ ZTRÁTOVÝCH BODÍKŮ POKRAČUJE. I V MUTĚNICÍCH MĚLO ÁČKO NA VÝHRU

Jak už několikrát naznačil trenér Aleš Schuster, sestava áčka si, jak se říká, sedá. V Mutěnicích nastoupilo ve stejném základním složení, jako doma proti Kunšťátu. I průběh zápasu byl podobný. Zejména v prvním poločase měla Morenda dost šancí, aby rozhodla zápas. Bohužel, jediná branka na to nestačila.

Krajský přebor – 7. kolo:
FK MUTĚNICE – SK MORAVSKÁ SLAVIA 1:1

Polčas: 1:1

Branky: 33. Raisigl – 13. Abdulai

Rozhodčí: Kubec – Putna, Špaček

ŽK: Raisigl, Weigl – Havelka, Essuon

Diváků: 151

Sestava MS: Fiala Tom – Čus Samuel, Drenka Marek, Kubík Ondřej [K], Havelka Ondřej (50. Gruber Lukáš) – Šembera Michal (83. Bartkovič Jakub), Roštínský Lukáš (68. Marcinov David), Essuon Maxwell, Matyska Lukáš (83. Suchomel Richard), Čech Vojtěch – Abdulai David

 

Na lavičce tentokrát chyběl trenér, takže koučování se chopili hrající asistent Lukáš Matyska a sportovní ředitel Libor Danihelka.

Už první minutě hosté naznačili, že uvažují o tříbodovém zisku. Šance ale zůstala neproměněná. Hned ta druhá ale znamenala vedení sešívaných, když se prosadil hrot David Abdulai. Morendu gól nakopl a vytvořila si tlak i další šance. Tu největší měl zase Ghanec Abdulai, ale tentokrát úspěšný nebyl. Po jedné z akcí vykopávali domácí míč z brankové čáry. Vypadalo to, že už byl u za ní, ale rozhodčí to viděli jinak. Trest byl hodně krutý. I když domácí neměli šanci, tak vyrovnali. Přímo z rohového kolu se trefil Václav Raisigl. Druhá půle byla, podobně jako s Kunšťátem vyrovnanější. I domácí se dostali k protihře, ale obrany měly navrch nad ofenzívou soupeřů. Přesto šel v závěru šel Abdulai zase sám na gólmana Filipa Leznara, ale ten byl úspěšnější. Stejně jako při nebezpečné střele Vojty Čecha z úhlu v poslední minutě.

Řekli po utkání:

Lukáš Matyska, asistent trenéra Schustera:

„Asi zápas jako přes kopírák s Kunštátem. Od první minuty jsme byli lepší, na balónu i celkově ve hře. Podle mě jsme Mutěnice zaskočili svojí aktivní hrou a vytvářeli jsme si šance. Bylo dobré, že jsme dali brzy první gól a určitě jsme mohli vést minimálně 2:0. Ta vykopávka z prázdné branky, nevím, z mého pohledu to bylo těžko posoudit. Ale měli jsme dát jiné šance. Kdybychom vedli aspoň o ty dvě branky, mohli jsme do druhého poločasu mohli mít větší klid v hlavách a na kopačkách. Bohužel, místo toho jsme darovali soupeři nesmyslně roh, při něm udělali další chybu na první tyči a on to zakroutil přímo do branky. Takže druhý poločas už byl víc nahoru dolů z obou dvou stran. Byly tam spíš takové pološance. I já jsem ji měl. Jejich gólmanovi vypadl balón, já jsem to dorážel, ale on to na poslední chvíli stihl vytáhnout na roh. Takže, když to shrnu, tak na vyložené šance to bylo asi tak 5:2 pro nás, takže jsme měli vyhrát. A je to ztráta. Fotbalově to byl dobrý týmový výkon. Klukům není co vyčítat, ale už od toho prvního zápasu nás pořád trápí to zakončení. Myslím, že kdyby se nám v kterémkoliv z těch utkání podařilo odskočit o dva góly, tak bychom to už dokázali dotáhnout k vítězství.“