Náš příští soupeř: FK MUTĚNICE

V minulém ročníku sice skončily třinácté, ale určitě se zachránily v klidu a poslední tři zápasy si mohly dovolit prohrát. V posledních šesti kolech získaly jen dva body za remízy na Spartě Brno (2:2) a doma s Ivančicemi (0:0). Do podzimu vstoupily s minimálními změnami v kádru a zdá se, že výsledkový trend pokračuje.

Krajský přebor mužů– 7. kolo:
FK MUTĚNICE – SK MORAVSKÁ SLAVIA
Neděle 17. září (16:00)

Tabulka:

11. Mutěnice      5      1      2      2      5:10      5

16. MS Brno         5      0      3      2      3:6      3

 

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

24. 9. 2022 Mutěnice – MS 2:1 (1:1), 4. Svoboda Richard, 80. Koplík Lukáš – 1. Hanuš Ladislav

6. 5. 2023 MS Brno – Mutěnice 0:0

 

Z kádru sice odešli dva talentovaní jednadvacetiletí hráči František Lamáček zamířil do Šardic a Martin Maňák, ale ze základní sestavy jen jediný. Střelec Richard Svoboda to zkouší divizním Lanžhotě. Přišla jediná posila Tomáš Jungwirth z hodonínského dorostu, kádr byl zase doplněn vlastními odchovanci s výhledem do budoucna. Perspektivu chce klub stavět na spolupráci právě s třetiligovým Hodonínem. Jen pro připomenutí. I Mutěnice svého času zahrály Moravskoslezskou ligu.

Cíle pro letošní ročník zatím klub neměnní a chce pokračovat v klidných vodách krajského přeboru bez sestupových starostí. Mutěnice zatím nasbíraly o dva body víc než Morenda. V prvním kole remizovaly u nováčka v Rajhradicích (1:1), z druhého kola mají zatím svoji jedninou výhru nad Lednicí (2:0), následovaly vysoké porážky v Bosonohách 1:4 a doma v derby s Ratíškovicemi 1:5, v minulém kole si přivezly bod z Ráječka (0:0).

O pět branek se podělili dvěma góly Lubomír Kupčík a právě Tomáš Jungwirth, jeden zaznamenal Marek Mokruša.

Áčko se v Mutěnicích asi potká s klasickým silovým slováckým fotbalem, takže je určitě čeká těžký zápas. V každém případě by bylo dobré opustit poslední příčku a vymazat nulu na kontě vítězství. Mimochodem Morenda už je jediným týmem, který na podzim ještě nevyhrál.

 

Nečekaně přišly o tři hráče. Mutěnice věří v klidný střed

Letní přestávka ve fotbalových Mutěnicích se nesla ve znamení hráčských ztrát. „Bohužel jsme řešili změny v kádru, kdy nám trochu nečekaně odešli postupně tři hráči. Navíc všichni s ročníkem narození 2002, kteří měli tvořit jádro mužstva do budoucna,“ řekl mutěnický předseda Petr Blaha.

František Lamáček zamířil do Šardic, Martin Maňák posílil Hroznovou Lhotu a Richard Svoboda si vybojoval místo v divizním Lanžhotě. „Vyjma Svobody se jednalo o hráče na jaře spíše střídající, takže věříme, že je nahradíme. Třeba zapojením většího počtu našich talentovaných dorostenců,“ přál si funkcionář.

Předsezonní ambice vinařů se však oproti minulým ročníkům nemění. „Cíl je střed tabulky bez sestupových starostí,“ uvedl Blaha.

Pomoci k tomu má i jediná posila Tomáš Jungwirth z hodonínského dorostu. „Právě na spolupráci s tímto klubem sázíme i do budoucna,“ dodal předseda. (nek)