Pozvánka na Vojtovu – krajský přebor mužů: Omlazený Kunštát zase hraje vpředu

Krajský přebor mužů– 6. kolo:
SK Moravská Slavia – FK Kunštát
Sobota 9. září (16:30), stadion Vojtova

Tabulka:

2. Kunštát       4     3     1     0     11:3     10

15. MS               4     0     2     2       3:6       2

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

MS – Kunštát 0:0

Kunštát – MS 2:1 (0:1), Bělehrádek 2 – Pešta

Podzimní výsledky Kunštátu:

Lednice – Kunštát 0:0, Kunštát – Bosonohy 4:1, Ratíškovice – Kunštát 0:4, Kunštát – Ráječko 3:2

 

Kunštát potlačuje starou fotbalovou tezi, že druhá sezona bývá pro nováčka těžší, než ta premiérová. Loňský úspěšný nováček – konečné šesté místo – se má čile k světu i novém ročníku krajského přeboru. Po čtyřech kolech je bez porážky druhý za suverénním favoritem číslo 1 Kuřimí. Přitom do soutěže vstoupil spíše oslabený. Odešly totiž opory. Tomáš Prokeš zamířil do Rakouska, Marek Sehnal do Bohunic. Hostování z Blanska skončilo Marku Psotovi a Vojtěchu Včelíkovi. Klub je nahradil vesměs mladými perspektivními hráči, většinou z vlastní líhně. Přesto dál dělá dobré výsledky a zejména čtyřgólové příděly Bosonohám a Ratíškovicím, s nimiž jsme remizovali, jsou pro Morendu varováním.

Pod nimi je podepsána i stále dobrá forma nejlepšího střelce mužstva a se šestnácti góly druhého nejlepšího kanonýra celého minulého krajského přeboru Tomáše Bělehrádka. Ten si na podzim drží průměr víc než jeden gól na zápas, když se trefil už pětkrát. Za ním je v interní tabulce střelců se třemi góly Marek Štencl, jednou skórovali Dalibor Hanák, David Macko Filip Adamec.

Přes omlazení týmu tedy Kunštát plní plán svého trenéra Vladana Horáka.

„Doplnili jsme se nadějnými mladíky z juniorky a chceme opět útočit na příčky v horní polovině tabulky. Tedy tam, kde jsme se pohybovali minulý ročník. Myslím si, že kádr na to může mít,“ řekl pro media před výkopem krajského přeboru.