Náš příští soupeř: SK OLYMPIA RÁJEČKO

Minulý ročník krajského přeboru Olympia určitě do klubové vitríny slávy nezařadí. Skončila až dvanáctá. Ve vesnici na Blanensku jsou zvyklí pohybovat se spíše těsně pod medailovými příčkami i na nich. Zřejmě i proto došlo v kádru k poměrně větší obměně. Ale ani začátek nové sezony se Ráječku nepovedl.

Krajský přebor mužů– 4. kolo:
SK Olympia Ráječko – SK Moravská Slavia
Neděle 27. srpna (17:00)

 

Tabulka:

10. MS Brno      2      0      2      0      2:2      2

16. Ráječko      2      0      0      2      1:3      0

 

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

MS – Ráječko 4:1 (2:1), branky: Vojtěch Čech 2, Ondřej Kubík, Pavel Simr – Michal Pokorný (penalta)

Ráječko – MS 0:0

 

Zápasy Olympie na podzim:

Ratíškovice – Ráječko 2:1 (1:1)

Ráječko – Krumvíř 0:1 (0:1)

 

Do Velké Bíteše odešly dvě velké opory, dvojčata Jan a Michal Pokorní. Nahradit je mají rovněž sourozenci Matěj a Jonáš Morkusové z Kuřimi. Dále odešli Radek Souček do Bohunic a Alexandr Rek do Blanska. Dále přišli Jan Holík (Bohunice), Jakub Pačovský (Bystřice nad Pernštejnem), Jan Horáček (volný přestup), Kristián Doležal (návrat
z hostování) a Tomáš Štafa byl přeřazen z B týmu.

Trenér Jiří Huška před startem soutěže zdůraznil, že úkolem mužstva jednoznačně je napravit nevydařenou sezonu, ale rozjezd je rozpačitý. Dva prohrané zápasy. V Ratíškovicích 1:2. Tam hosté dobře začali a zaslouženě vedli 1:0 gólem Filipa Michny. A mohli vést i vyšším rozdílem. Jenže radovali se jen tři minuty, když domácí vyrovnali z penalty Tomášem Petruchou. Gól docela rozložil hru Olympie a režii převzal Baník. Rozhodnutí přišlo v 66. minutě z kopačky Petra Zemánka. Doma s Krumvíří rozhodl zápas už ve druhé minutě Ondřej Přichystal. Olympii se přes veškerou snahu a šance míč do sítě hostů poslat nepodařilo.