Pozvánka na Vojtovu – krajský přebor mužů: Ratíškovice se cítí oslabené, úvod sezony tomu ale nenasvědčuje

V minulém ročníku krajského přeboru patřil Baník Ratíškovice k příjemným soupeřům Morendy. Tedy těm, se kterými neprohrála. Tým ze Slovácka se slavnou minulostí se trápil na chvostu tabulky, ale nakonec se zachránil poměrně v klidu, když se 34 body skončil jedenáctý. Bilance 10 výher – 4 remízy – 16 porážek.

Krajský přebor mužů– 3. kolo:
SK Moravská Slavia – FK Baník Ratíškovice
Sobota 19. srpna (17:00), stadion Vojtova

 

Vzájemné zápasy v minulé sezoně:

Ratíškovice – MS 0:2 (0:1), 28. Vojtěch Čech, 90. Denis Kanabe

MS – Ratíškovice 1:1 (0:0), 56. Vojtěch Čech – 93. Martin Kordula

 

Letní hráčský pohyb v A mužstvu sami Ratíškovičtí považují za oslabení. Odchod čtyř hráčů a příchod jedné posily ani tak nic výjimečného není, ale ze soupisky zmizely opory. Už jen za béčko bude hrát zkušený odchovanec Jakub Bábíček, brankářská jednička Jiří Chromý ukončil kariéru a talentovaný záložník Martin Lacko odešel do ligového dorostu Slovácka. Baníkovci nepočítali ani s odchodem záložníka Jakuba Nedorostka, který zamířil do Strážnice. Jediným novicem je mladý Lukáš Polanský z dorostu FK Hodonín.

„Jsou to vesměs hráči, kteří nám moc pomohli v nejtěžším boji o záchranu. Oslabila především záložní řada. Bude to pro nás těžký podzim, ale nic nevzdáváme a budeme bojovat. Předpokladem úspěchu ale bude, abychom byli kompletní,“ skromnější plány jen naznačil trenér Petr Zemánek.

Nicméně start do sezóny takovým tvrzením nenasvědčuje. Baník v prvním kole porazil doma Olympii Ráječko 2:1 a ve středu hladce postoupil do druhého kola krajského poháru, když vyhrál na hřišti účastníka 1. A třídy Vnorov jasně 5:2. V tomto utkání se třemi góly blýskl Sebastian Toman. Dvě branky přidali David Antoš a Tomáš Knotek. Proti Ráječku byli úspěšnými střelci Tomáš Petrucha a Petr Zemánek mladší.

Právě skromnost soupeře a dobré výsledky musí být pro áčko varováním, že soupeře nesmí v žádném případě podcenit. Svěřence trenéra Aleše Schustera určitě čeká těžké utkání.

 

FK Baník Ratíškovice – kádr pro podzim 2023

Brankáři: Zdeněk Dohnálek, Jaromír Měchura

Obránci: Jiří Imrich, Tomáš Kundrata, Tomáš Petrucha, Michal Ševčík, Patrik Škrovánek, Lukáš Polanský, Michal Uřičář, Tomáš Vavřina

Záložníci: David Antoš, Tomáš Bábíček, Robin Dobeš, Lukáš Chytka, Tomáš Knotek, Lukáš Kočiš, Martin Kordula, Šimon Kordula, Viktor Vacula, Petr Zemánek ml.

Útočníci: David Marcián, David Sukup, Sebastian Toman, Petr Venclík.

Trenér: Petr Zemánek, asistent: Zdeněk Koch, vedoucí mužstva: Roman Svoboda.

Přišli: Patrik Škrovánek, Sebastian Toman, Viktor Vacula, Tomáš Vavřina, Šimon Kordula (všichni přeřazeni z dorostu), Lukáš Polanský (Hodonín)

Odešli: Martin Lacko (Slovácko), Jakub Nedorostek (Strážnice), Jiří Chromý (konec kariéry), Jakub Bábíček (přeřazen do B mužstva).