Generálku na start krajského přeboru Áčko prohrálo

V sobotu v 17.30 hodin rozehraje A tým mužů nový ročník krajského přeboru v Bosonohách. Vstoupí do něj s novým trenérským tandemem, hlavním trenérem Alešem Schusterem a hrajícím asistentem Lukášem Matyskou. V přípravě áčko sehrálo jen tři zápasy. Generálku, první kolo Krajského poháru, s nováčkem I. A třídy Podolím u Brna v sobotu na umělé trávě v Brněnských Ivanovicích prohrálo 0:2.

Krajský pohár 1. kolo:
FK Renocar Podolí u Brna – SK Moravská Slavia 2:0

Poločas: 2:0

Branky: 23. Dědič, 37. Bábela

Rozhodčí: Jurča – Kron, Votavová

ŽK: Burdov, Bábela, Buček – Čus

Sestava MS: Maxmilián Repko (46. Tom Fiala) – Samuel Čus, Ondřej Kubík [K], Ján Podzámský, Lukáš Gruber – Ondřej Havelka (63. Metoděj Vraj), Lukáš Roštínský, Marek Drenka, Arutjun Ovsepjan – Michal Šembera, Radek Šmýd (73. Filip Bednařík)

Další přípravné zápasy: MS – Soběšice 2:1, MS – Rapotice 2:3

 

Prakticky po celý zápas měla Morenda územní převahu a dokázala si vytvářet gólové šance. Zejména v prvním poločase to byly nejméně tutovky. Hlavně Arutjun Ovsepjan střílel do velkého vápna kvalitní centry, ale dorazit je do sítě zblízka nikdo nedokázal. A když se do šance z pravé strany protlačil Ondřej Havelka, zastavil ho v pokutovém území faul soupeře, ovšem bez penaltové odezvy. Hosté byli v koncovce hodně efektivní a měli i štěstí. První gól dal hlavičkou náš bývalý hráč Pavel Dědič po centru z trestného kopu. Druhý padl přímo z podobného trestňáku, když nenápadný centr zapadl za vzdálenější tyčku. Ve druhé půli už se převaha Morendy dá označit za tlak, ale se stejným bezzubým zakončením.

Trenér Aleš Schuster

K letní přípravě a k zápasu:

„Úvod letní přípravy vedl Libor Danihelka a pak jsme ji převzali s Lukášem Matyskou. Proběhla klasicky, udělali jsme co bylo potřeba, ale chybělo mně tam víc přípravných zápasů. Možná se to projevilo právě dneska, kdy bylo vidět, že při velké hráčské obměně chyběla větší sehranost. Ve hře jsme měli dobré věci, dokázali jsme ji rychle otáčet zleva doprava. Bylo tam hodně centrů před branku, ale ve finálové části nejsme důslední a důrazní. Přitom jsme měli stoprocentní šance, i na malém vápně, ale koncovka zatím vázne. Věřím že, jak nám to tam padne, tak se střelecky chytneme a můžeme dělat slušné výsledky.“

K sestavě:

„Jak jsem naznačil, došlo v kádru k větším změnám a někteří hráči jsou ještě v jednání. A jsou to i kluci do základu. Takže oproti té dnešní bude v Bosonohách určitě dost jiná. A ta ideální se určitě bude skládat za pochodu a doufám, že to nebude trvat dlouho a že i úvod krajského přeboru zvládneme.“

K prvnímu soupeři v KP:

„Nějaký přehled o změnách v Bosonohách není k dispozici, ale ani nějaké dílčí odchody a příchody na jejich hře asi moc změnit nemohou. Myslím, že je celkem dobře známe. Je to zkušený a dost sehraný tým. Určitě nám budou chtít oplatit jarní vysokou porážku 4:0 a i tu podzimní, kdy jsme tam vyhráli 2:0. Navíc je to derby. Pro mě to bude trenérská premiéra v mistrovském zápase, takže si hodně přeju, aby byla úspěšná.“

Změny v kádru

Odchody:

Jiří Pešta (Tatran Rousínov), Martin Baran (SK Mor. Knínice), Filip Klimeš (FK Frýdek-Místek), Pavel Dědič (FK Podolí), Ladislav Hanuš (SK Líšeň), Maksym Klympush (SK Šlapanice), Pavel Simr (Mor. Knínice)

Příchody:

Marek Drenka (FC Košice), Maxmilián Repko (FC Košice), Tom Fiala (FC PBS Velká Bíteš), David Marcinov (Sokol Litobratřice), Metoděj Vraj (Sokol Kořenec).

Další příchody jsou v jednání.

 

Na titulní fotce Aleš Schuster.