Pozvánka na Vojtovu – krajský přebor mužů: Áčko čeká další brněnské derby. Bosonohy z něj potřebují bod.

Na podzim Bosonohy nasbíraly jen jedenáct bodů a byly poslední o dva body za Ivančicemi. Před posledním kolem si s tímto vlastně už jediným konkurentem v boji o záchranu posty vyměnily. Navrch teď mají o tři body Bosonohy, ale záchranu v kapse ještě ne. S Ivančicemi u nich remizovaly (3:3), ale doma prohrály (0:1), takže dnes na Vojtově nutně potřebují uhrát alespoň remízu. Mají sice výrazně lepší celkové skóre, ale o postupech a sestupech rozhodují vzájemná utkání.

Celek z okrajové brněnské čtvrti na zajištění záchrany absolvoval tvrdou zimní přípravu a záchranu chtěl postavit především na bojovnosti. „Určitě musíme zlepšit přístup, dávat do toho víc srdíčka,“ zdůraznil před jarním výkopem trenér Jiří Šíma, který má za sebou hráčskou prvoligovou minulost.

O „černého Petra“ se Bosonožští s Ivančicemi přetahují prakticky od začátku soutěže. Aktuálně se zdá, že v závěru jsou v lepší pohodě Brňané. V minulém kole remizovali na hřišti druhé Kuřimi 3:3. Před tím doma porazili Ráječko 2:1. Naproti tomu Ivančice chytily dvě pětky, v Rousínově 2:5 a před tím doma s Boskovicemi 0:5.

Podle postavení v tabulce je tedy Morenda favoritem zápasu, ale, jak známo, favorité mívají v derby problémy. Navíc remíza v Kuřimi je jasným varováním, že přijede tým maximálně odhodlaný bojovat o záchranu. Na druhou stranu by pro náš tým mohla hovořit celková statistika. Bosonohy mají podle počtu vstřelených branek nejhorší útok v soutěži. Zřejmě chybí i vyložený hroťák – kanonýr. Nejvíce gólů nastříleli Pavel Dohnal 7, Marcel Hladký 5, Ondřej Osladil a Pavel Dedič 4 a Petr Čoupek 3.

Krajský přebor – 29. kolo:
SK Moravská Slavia – FK SK Bosonohy
Sobota 17. června, 17.30 hodin, stadion Vojtova

Postavení v tabulce:

9. MS Brno                29   9   10    10    40:33   37

15. Bosonohy          29   7    4     18   29:59   25

Na podzim:

Bosonohy – MS Brno 0:2 (0:1), 6. a 65. Vojtěch Čech