Náš soupeř venku: Olympia předpokládá lepší sezonu. Chce ji vylepšit závěrem.

Krajský přebor mužů – 29. kolo:
SK Olympia Ráječko – SK Moravská Slavia
Sobota 10. června, 17.30 hodin

Na podzim: MS Brno – Ráječko 4:1 (2:1), 17. Kubík, 29. a 50. Čech, 67. Simr – 37. Pokorný (pen.)

Postavení v tabulce:

9. MS Brno                      28   9   9   10   40:33   36

12. Ráječko                     28   9   4   15   40:52   31

Nás sobotní soupeř je nejtradičnějším účastníkem krajského přeboru. Hraje jej o vzniku této fotbalové struktury. A není to tak dávno, co pošilhával po postupu do divize. Takže s podzimním až čtrnáctým místem (15 bodů) byla velká nespokojenost. Pro jaro byl cíl výrazně postavení vylepšit, ale moc se to Olympii nedaří. (na jaře zatím 16 bodů) Příčiny si jistě tamní vedení vyjasní, ale z pohledu zvenčí je nasnadě, že Ráječku chybí hlavně body z domácího prostředí. To bývalo nedobytnou tvrzí, ale v tomto ročníku doma polovinu zápasu prohrálo (14 zápasů – 5 – 2 – 7 – 22:25 – 17 bodů). Ani současná forma se nezdá být ideální. Ráječko naposledy vyhrálo 6. května doma s Rousínovem (2:1) a pak u následují samé porážky – v Kunštátu (0:2), doma s Ratíškovicemi (1:2) a Spartou Brno (0:2), v Bosonohách (1:2) a naposledy ve středeční dohrávce v Kuřimi vysoko 1:6.

Takže zcela logicky tým hodně chce soutěž uzavřít dvěma výhrami a celkovou bilanci tak přece jen aspoň trochu vylepšit. „Zápas v Kuřimi se nám vůbec nepovedl. Byli jsme bojácní, málo důrazní, pomalí a Kuřim toho dokázala díky své kvalitě využít a zaslouženě vyhrála. Je potřeba se ze zápasu poučit a pracovat dál. Čekají nás ještě dva zápasy, chci je zvládnout a uzavřít tak sezonu dvěma vítězstvími,“ potvrdil šestibodový plán pro klubový web trenér s prvoligovými hráčskými zkušenostmi Jiří Huška.

Vyspravit poslední také ne zrovna lichotivé výsledky a výkony potřebuje i Morenda, takže na menším hřišti v Ráječku lze očekávat fotbalovou bitvu.