Zlepšený výkon Áčku body nepřinesl. V Kuřimi rozhodla už druhá minuta.

Ve druhé minutě středeční předehrávky 30. kola krajského přeboru v Kuřimi zahrála naše obrana špatně malou domů a soupeř hrubku tvrdě potrestal. Vedení domácím zajistil Josef Obůrka. Jak se ukázalo nakonec, byla to rozhodující branka.

Krajský přebor mužů – předehrávané 30. kolo:
FC Kuřim – SK Moravská Slavia 1:0

Poločas: 1:0

Branka: 2. Obůrka

Rozhodčí: Bodeček – Daniel, Chabiča

ŽK: Pitel, Motyčka, Pluháček – Pešta, Čus, L. Roštínský, Baran

Diváků: 100

Sestava MS: Josef Šurkala – Ondřej Havelka (72. Lukáš Gruber), Ladislav Hanuš, Ondřej Kubík [K], Samuel Čus – Martin Baran, Lukáš Roštínský (72. Radek Šmýd) – Vojtěch Čech, Jiří Pešta, Arutjun Ovsepjan (86. Jakub Bartkovič) – Michal Šembera

Jako druhý tým tabulky byli domácí velkým favoritem a tuto jejich roli ještě zvýšila absence střelců Morendy Pavla Simra a Dioga Nevese, kteří se omluvili těsně před zápasem. A samozřejmě pro Kuřim hrály také nepříliš přesvědčivé výkony áčka v posledních kolech. Na hřišti ale rozdíl nebyl prakticky vidět. Vyjma začátku, protože tak rychlý gól naše hráče trochu zaskočil. Postupně se ale otřepali a hru vyrovnali. Ve druhém poločase jsme dokonce Kuřim několikrát na delší časový úsek přimáčkli před jejich branku. Bohužel tentokrát při nás nestálo ani to pověstné fotbalové štěstíčko. Minutu před koncem jsme zahrávali trestný kop od postranní lajny. Domácí obránci míč jen odtrkli na velké vápno, kde jej stylovým volejem krásně trefil Samuel Čus. Domácí gólman Miroslav Lošťák ale vytáhl bravurní skok a konečky prstů posunul dělovku na břevno.

Trenér po utkání řekl:

Libor Danihelka, trenér MS:

„Ve druhé minutě inkasovaný gól nás samozřejmě trochu srazil, takový začátek jsme si určitě nepředstavovali. Ale za to, co kluci hráli potom, klobouk dolů. Po zápase jsem jim poděkoval, řekl jim, že se nemají za co stydět. Když jsem se před zápasem díval na soupisku Kuřimi, tak ta individuální kvalita byla vysoká, rozhodně vyšší než naše, protože ty kluky znám. Vyrovnali jsme se tím skvěle a podali jsme dobrý výkon. Hra se zlepšila, i když k některým činnostem mám pořád výhrady, ale rozhodně to bylo diametrálně jiné, jak minule první poločas Rousínovem. Takže jediné minus bohužel je, že nemáme ani bod, který bychom si určitě zasloužili.“

 

Další zápas sehraje áčko v neděli v Kunštátě. Výkop tam bude v 17.30 hodin. Ve středu pak následuje dohrávka pro déšť ukončeného utkání v Bystrci.