Rousínov nám vrátil podzimní porážku. Když jsme mu sami odevzdali první poločas.

Upozornění, že Tatran Rousínov má silnější mužstvo, než co napovídá jeho umístění v dolní polovině tabulky, se na Vojtově potvrdilo. V utkání dvou rozdílných poločasů si hosté odvezli vítězství 2:1, o kterém rozhodli už v prvním poločase. Zároveň oplatili Morendě podzimní porážku (0:2 ) z domácího trávníku a ukončili svoji černou sérii pěti zápasů bez vítězství, ve které získali jen dva body za dvě remízy.

Diváků: 150

Sestava MS: Josef Šurkala – Ondřej Havelka (32. Arutjun Ovsepjan), Ladislav Hanuš, Ondřej Kubík [K], Pavel Dědič (46. Filip Klimeš) – Samuel Čus, Radek Šmýd (46. Lukáš Roštínský), Jiří Pešta, Vojtěch Čech – Michal Šembera (61. Diogo Neves), Pavel Simr. Trenér: Libor Danihelka

Sestava Rousínova: David Kopřiva [K] – Pavel Imramovský, Martin Kříž, Jiří Kostelka, Matěj Rozehnal – Petr Líznar (70. René Jašek), Radek Kubáč, Radek Lízal, Miloš Zbořil – Tomáš Florian (79. Lukáš Němec), Lukáš Obruča. Trenér: Milan Boušek

Úvod zápasu vůbec nenasvědčoval tomu, že prakticky celý první poločas bude režírovat Tatran. Dědičovu nadějnou střelu srazila rousínovská obrana na poslední chvíli na roh, hlavička Radka Šmýda těsně minula branku. Teprve pak vytáhli munici i hosté, ale zato pořádně ostrou. Ve 12. minutě měl brankář Josef Šurkala dost práce s vyboxováním dobře provedeného trestného kopu Tomáše Floriana. O dvě minuty později předvedli hosté vzorový nacvičený signál z rohového kopu a na konci narážeček byl přesný Radek Lízal. Zblízka neměl problém dát vedoucí gól. Za sedm minut bylo pro nás ještě hůř. Lukáši Obručovi se podařilo z pravé strany přelobovat obranu i Šurkalu a na vzdálenější tyči Matěj Rozehnal pohodlně zblízka doťukl balón do sítě. Našim hráčům zjevně chyběl pohyb, vůbec se nedostali k nějaké pořádnější kombinační akci. Přesto se po dvou jednoduchých brejcích podařilo připravit dvě šance pro Pavla Simra. První spálil střelou nad, při druhé zachránilo hosty břevno.

Po přestávce si hosté přinesli na trávník opatrnější taktiku a sami tak trochu umožnili Morendě převzít iniciativu. Převahu červenobílých pak ještě umocnilo vyloučení stopera Kostelky po dvou žlutých kartách za fauly. Pavlem Simrem jsme sice přesilovku rychle využili, ale nějak výrazně přehrát defenzívu soupeře se nedařilo. Naopak hosté po brejcích a samostatných nábězích na Šurkalu spálili dvě tutovky. Florianovi střelu reflexem vykopl Šurkala nohou a Obruča se zakončením váhal tak dlouho, až tu obrana stačila tečovat střelu mimo branku. Drtivému závěrečnému náporu i se Šurkalou v pokutovém území Tatranu už chybělo i potřebné štěstíčko. Vojta Čech trefil hlavou břevno a o horní tyčku si lízl i Peštův cent z trestného kopu v poslední minutě.

Trenér po utkání řekl:

Libor Danihelka, trenér MS:

„Hodnocení samozřejmě musí být negativní. Očekával jsem, že po propršeném týdnu, kdy jsme málo trénovali, tak že kluci budou mít daleko víc sil a větší chuť do fotbalu. Bohužel rozhodl už první poločas, ve kterém jsme, za prvé dostali dvě branky ze standardních situací, což není v pořádku. A za druhé úplně chybělo nasazení, bojovnost, důraz, chuť vyhrát, odvaha jít do soubojů a vyhrávat je. Zkrátka všechno bylo špatně. V poločase jsme se pokusili hráčům trošku domluvit, aby se ten obrázek hry změnil. Myslím si, že se to docela povedlo, ale pořád tam chyběla taková ta přesnost, všechny balóny do vápna, a že jich bylo hodně, bohužel nacházely většinou soupeře. Takže tudy jsme se prosadit nemohli. Postupně jsme sestavu zredukovali na tři obránce a tři útočníky a podařilo se nám snížit, ale bohužel v lepšímu výsledku to už nevedlo. Takže určitě veliké zklamání.“