Náročná série začala cennou remízou. Áčko hrálo v Boskovicích 1:1

ŽK: Stara, Fadrný, Klepáček – Simr, Hanuš, Pešta

ČK: 60. Klepáček (Bosk.)

Diváků: 177

Sestava MS: Josef Šurkala – Ondřej Havelka (55. Filip Klimeš), Ladislav Hanuš, Ondřej Kubík [K], Samuel Čus (70. Jakub Bartkovič) – Diogo Neves, Jiří Pešta, Radek Šmýd, Martin Baran (83. Lukáš Roštínský), Vojtěch Čech – Pavel Simr

Třízápasová šňůrečka porážek s Boskovicemi je přerušena. Po prohrách 0:3 venku, 1:2 a 0:1 doma áčko přivezlo z Boskovic bod za remízu 1:1. Začala se tím těžká zápasová série, dva anglické týdny, kdy navíc bude áčko hrát z pěti utkání čtyři venku. Po Boskovicích to ve středu bude dohrávka v Bystrci, následuje v sobotu doma Rousínov, ve středu 24. 5. se pojede do Kuřimi a v neděli 28. 5. do Kunštátu.

O plichtě v Boskovicích se rozhodlo už v prvním poločase. Svoji první velkou šanci sice Diogo Neves promarnil, ale ze druhé už 18. minutě přivedl hosty do vedení. Škoda, že je mužstvo nedokázalo udržet do přestávky. V poslední minutě první půle si po rohovém kopu obrana nepohlídala ve vlastním pokutovém území Jana Havelku, který přímo z voleje tečoval střílený polovysoký centr a míč si přes klubko stojících hráčů našel skulinku pro cestu do sítě. Stav 1:1 ovšem odpovídal dění na hřišti, kde se hrála vyrovnaná partie. Ta pak pokračovala i ve druhém poločase a obrázek hry nezměnilo ani vyloučení domácího Roberta Klepáčka v 60. minutě za příliš tvrdé zákroky. Domácí měli brzy gólovou šanci, ale pak už defenzivy útočníkům obou stran moc nedovolili.

Trenéři po utkání řekli:

Libor Danihelka, trenér MS:

„Čekal jsem, že to bude těžší zápas. Že soupeř bude hodně kvalitní a nějakým způsobem nás dostane pod tlak. To se skoro celý zápas nestalo. Vyložený tlak určitě ne, místy sice domácí měli trochu navrch, ale že by nás nějak přehrávali, to fakt ne. Pomohl nám vedoucí gól Dioga Nevese a a vypadalo to, že vedení dotáhneme do poločasu. Minutu před koncem jsme bohužel dostali ze standardní situace klasický nepříjmený gól do šatny. Druhá půlka pak začala jejich vyloženou šancí, kterou Šurkala chytil, a za to ho tedy ho musím pochválit. Podržel nás. Pak už jsme je k ničemu vážnějšímu nepouštěli. I když jsme měli početní převahu, tak hra byla pořád vyrovnaná. Já myslím, že s bodem z Boskovic můžeme být spokojení. Mají samozřejmě kvalitní tým a pořád ještě hrají o druhé místo.“