Favorit se prosadil až v koncovce. Áčko mužů prohrálo v Líšni.

Scénář utkání 20. kola krajského přeboru mužů Líšeň B – Moravská Slavia byl podobný jako podzimní vzájemný zápas na Vojtově. Tam poločas vyhráli hosté 1:0, aby nakonec odjeli s porážkou 1:3. V odvetě na umělém trávníku líšeňského areálu v Kučerově ulici se z poločasového vedení radovali naši hráči a ještě dvacet minut před koncem živili naději na dobrý výsledek. Jenže pak přišla domácí studená sprcha a ze tří bodů radovali líšeňští rezervisté.

Diváků: 100

Sestava Líšně: Vlastimil Veselý – Marek Daněk (62. Matyáš Ferlay), Lamine Fall, David Rudyk, Michal Bednář – Michal Toczyski, Dmytro Džupenjuk (77. Ondřej Štolba), Václav Minařík, Radek Bohuslav [K] (62. Tomáš Bílek) – Šimon Šumbera (89. Oskar Nechvátal) – Richard Dostálek (77. Ondřej Horký)

Sestava MS: Josef Šurkala – Samuel Čus (76. Ondřej Havelka), Ladislav Hanuš, Ondřej Kubík [K], Lukáš Gruber – Vojtěch Čech, Radek Šmýd (76. Pavel Dědič), Jiří Pešta (82. Diogo Neves), Martin Baran, Arutjun Ovsepjan (38. Jakub Bartkovič) – Pavel Simr

Úvod zápasu lépe vyšel našim, tentokrát žlutým, barvám. Už v první minutě musela ještě nedávno jednička v brance druholigového áčka Vlastimil Veselý čelit tvrdé střele a o pět minut později už lovil míč ze své sítě. Domácí obrana zastavila v pokutovém území náš útok faulem a Pavel Simr proměnil penaltu bezpečně. Domácím trvalo skoro půl hodiny než se z našeho úderu vzpamatovali, ale postupně přebrali otěže hry do svých rukou. Ještě do přestávky mohli několikrát vyrovnat z poměrně velkých šancí. Jenže v koncovce byli nepřesní. Michal Toczyski měl dvě šance, ještě větší opět dvakrát Šimon Šumbera. Tu druhou, samostatný náběh na branku, mu skokem pod nohy zmařil brankář Josef Šurkala. Po hlavičce Václava Minaříka zvonila tyčka.

Ve druhém poločase už byla herní i fyzická převaha líšeňské rezervy zcela zřejmá. V 54. minutě nás zase zachránila tyčka po střele Davida Rudyka. Obrana Morendy odolávala se stále větším vypětím a nakonec kapitulovala v 70. minutě, i když to napřed vypadalo hodně nevinně. Po odvráceném balónu z vlastního velkého vápna zapomněli obránci vyběhnout, míč se zatoulal ke zcela volnému Šimonu Šumberovi, který má dost zkušeností, aby v nečekaně nabídnuté šanci nezpanikařil. A jak to v podobných případech bývá, protrhla se hráz. Po dvou minutách dorazil ze skrumáře Richard Dostálek a v 75. minutě zase nechala naše defenzíva v klidu zamířit a hlavičkovat Rudyka. Čtvrtým gólem v samém již jen domácí potvrdili své zasloužené vítězství.

Trenéři po utkání řekli:

Michal Kugler, trenér Líšně B:

„Ano trvalo nám dost dlouho, než jsme se prosadili. Moravská Slavia má výbornou organizaci hry a jestliže jsou na stoperech Kubík s Hanušem, tak je to pro soupeře vždy hodně nepříjemné. To je kvalita a klidně by mohli hrát divizi a Hanuš bez problémů třetí ligu. Nota bene, nedávno jsem ho do třetí ligy sám doporučoval. (úsměv) Hodně to ovlivnilo začátek. Dostali jsme gól z hloupé z penalty, a to hosty posadilo na koně. My jsme začali zmatkovat, přihrávali jsme si míče vzadu místo abychom je dávali do křídel a dřív do vápna. Nebyl tam prakticky žádný náběh. Naopak ty jsme si museli hodně hlídat, protože nahoře má Morenda vynikajícího Pavla Simra, který to umí podržet a sklepnout právě do těch náběhů, třeba Ovsepjana nebo Vojtu Čecha. Tak jsme to museli mít i vzadu zajištěné. Šance jsme ale přesto měli a byly tam nějaké tyčky. Museli jsme trpělivě čekat na ten první gól. Ten přišel a pak už nebylo co řešit.“

Libor Danihelka trenér MS:

„První půlku jsme zvládli podle našich představ. Chtěli jsme zahustit střed hřiště a hlavně brzy neinkasovat gól. To se dařilo a navíc jsme sami šli do vedení. To bylo super. Soupeř měl sice nějaké šance, ale zvládli jsme to. Ve druhém poločase to bylo dost dlouho stejné, bohužel jsme ale inkasovali a hned nato podruhé. Takže zápas rozhodly tyhle dva slepené góly. Nedá se nic dělat jedeme dál.“