Venku zase jen remíza. V Ivančicích už jasně ztrátová

Druhou remízu z druhého venkovního utkání přivezlo áčko z Ivančic. Zatímco v Krumvíři ji hráči a trenéři ještě „zkousli“, i když se v poslední minutě nedala penalta, tak z Ivančic to je jednoznačně ztráta dvou bodů.

Krajský přebor mužů – 18. kolo:
FC Ivančice – SK Moravská Slavia 2:2

Poločas: 2:2

Branky: 16. Liubchych, 35. Hložek – 13. Hanuš, 23. Diogo

Rozhodčí: Špaček – Kunický, Daniel

ŽK: Bořil, Hložek, Široký – Kubík, Šembera, Šmýd, L. Roštínský

Diváků: 150

Sestava MS: Šurkala – Ondřej Havelka, Ladislav Hanuš , Ondřej Kubík [K] – Lukáš Gruber (54. Lukáš Roštínský) – Samuel Čus, Martin Baran, Radek Šmýd (85. Pavel Dědič), Diogo Neves – Pavel Simr, Michal Šembera (59. Lukáš Nony)

Nutno říct, že tentokrát proti Morendě stály i objektivní komplikace. Ze stabilní zálohy vypadali pro nemoc nebo zranění hned tři hráči – Arutjun Ovsepjan, Jiří Pešta a Vojtěch Čech a průběhu zápasu museli vynuceně střídat další tři – Lukáš Gruber, Michal Šembera a v závěru i Radek Šmýd.

Hrálo se na poměrně slušném trávníku, ale za silného větru. Ten v prvním poločase hnal dopředu domácí, ale přesto to byli hosté, kdo režíroval dění. Dvakrát jsme šli do vedení. Bohužel velmi brzy jsme vždy vlastními chybami nabídli soupeři srovnání. První branku dal přesnou střelou z trestného kopu přes zeď Ladislav Hanuš. Na 2:1 pak zvyšoval Portugalec Diogo Neves, kterému sklepl šikovnou uličku mezi stopery Pavel Simr. Po přestávce měla s větrem v zádech Morenda domácí přitlačit a zápas rozhodnout, což se ale vůbec nepovedlo.

Libor Danihelka, trenér MS:

„Já jsem vstupoval do druhého poločasu s tím, že bychom po větru ten zápas měli vyhrát, ale bohužel se nám mimo nějaké jedné dvou pološancí nic moc vytvořit nepodařilo. S remízou byli domácí hodně spokojení, já tedy vůbec ne. Ale ukázalo se, že ty hráčské absence, zejména uprostřed hřiště byly moc zásadní. Chyběl nám tam nápad, konstruktivnější typ. Příští zápas hrajeme už v pátek a chci věřit, že se ta marodka vyprázdní.“