NEROZHODNÁ GENERÁLKA S ADEPTEM NA KRAJSKÝ PŘEBOR. V SOBOTU UŽ O BODY V KRUMVÍŘI

V posledním přípravném utkání před startem jarní části krajského přeboru remizovalo áčko 1:1 na hřišti svého možného příštího soupeře v mistrovské soutěži.

Sokol Pohořelice patří do tria největších kandidátů na postup z B skupiny I. A třídy. Tu vede s jednatřiceti body Hroznová Lhota, Pohořelice mají stejně a o bod méně Vnorovy. Takže to byl kvalitní protivník pro generálku. V jinak vyrovnaném zápase měla Morenda mírně častěji míč na kopačkách, a také víc gólových příležitostí. Bohužel několika dobře založeným akcím chyběla finální přihrávka a když se už ta vydařila, tak to skončilo na nepřesné koncovce. Tým byl poprvé na přírodním trávníku a přestože ten byl v Břežanech vcelku dobře nachystaný, dělal hráčům přechod z umělky trochu potíže. Navíc hru až moc ovlivňoval silný vítr, takže skutečně převažovala bojovnost nad fotbalovostí. Do vedení nás přivedl pět minut před poločasovou přestávkou Giogo, když po samostatném průniku nekompromisně prostřelil brankáře Pohořelic. Bohužel vzápětí přišlo nedorozumění stoperů a po ztrátě balonu uprostřed hřiště domácí také z brejku vyrovnali.

Trenér Libor Danihelka k utkání řekl:

„Poslední přípravu jsme chtěli odehrát na přírodním trávníku a s dobrým soupeřem, což se podařilo. Takže zápas určitě splnil svůj účel, i když terén nebyl úplně ideální a hodně to foukalo. Herně to bylo vyrovnané a remízové utkání. Teď máme týden na přípravu a určitě určitě uděláme všechno, abychom do Krumvíře jeli v kvalitním složení a správně nachystaní. Věřím, že tam už bude v trochu lepším stavu trávník, takže se budeme moct víc prosadit vlastní kombinační hrou.“

Morenda tak zakončila zimní přípravu s vyrovnanou zápasovou bilanci dvě výhry, dvě remízy a dvě porážky a dokonce i se shodným počtem nastřílených a inkasovaných gólů (18:18).
V sobotu už áčko čeká ostrý start krajského přeboru. V 10.30 hodin nastoupí v Krumvíři, s níž na podzim v říjnu doma remizovalo 0:0.

 

TJ SOKOL POHOŘELICE – SK Moravská Slavia 1:1

Poločas: 1:1

Branka MS: 39. Diogo

Sestava MS: Šurkala – Klimeš, Hanuš (65. Dědič), Kubík, Gruber (65. Bartkovič) – Čus (77. Bednařík), Pešta, Baran, Ovsepjan (75. L. Roštínský) – Simr, Diogo

Hrálo se na přírodní trávě v Břežanech.

 

Přípravné zápasy Áčka

Kuřim – MS (2:0)

Tišnov – MS (3:4)

MS – Šlapanice (8:4)

MS – KS Zdrój Jedlina/Pol. (3:6)

Ráječko – MS (zrušeno)

MS – Soběšice (2:2)

Pohořelice – MS (1:1)

Sobota 18.3.
Start jarní části KP (SK Krumvíř – SK Moravská Slavia (10:30))