Krajský přebor mužů – 15. kolo: SK Moravská Slavia – FC Kuřim 1:3

Branky: 87. Simr – 14. Ulmann, 41. Šťastný, 80. Svoboda

ŽK: Dědič – Motyčka

Diváků: 150

Sestava MS: Josef Šurkala – Lukáš Gruber, Pavel Dědič, Ondřej Kubík [K], Martin Doležel (87. Patrik Roštínský) – Ondřej Havelka (46. Filip Klimeš), Arutjun Ovsepjan (87. Lukáš Roštínský), Martin Baran (79. Lukáš Černý), Jiří Pešta (68. Radek Šmýd), Vojtěch Čech – Pavel Simr
Trenér: Libor Danihelka

Sestava Kuřimi: Miroslav Lošťák – Josef Obůrka [K], Vítězslav Bárta, Jan Pluháček, Martin Pitel – Tadeáš Cebák (71. Ivo Kostrůnek), Lukáš Šťastný (81. Petr Mádek), Petr Svoboda (Boris Stříž), Jan Pospíšil – Ondřej Ulmann (71. Denis Koreň), Jaromír Motyčka (81. Richard Zapletal)
Trenér: Svatopluk Habanec

Závěrečná tečka za podzimní části krajského přeboru Morendě vůbec nevyšla. Na domácím trávníku áčko podlehlo Kuřimi 1:3. Hosté, bohužel, potvrdili, že jejich postupové ambice před sezonou měly opodstatnění. V utkání měli většinou více ze hry a hlavně dokázali proměnit své šance. Trenér Svatopluk Habanec asi měl pravdu, že vyhráli zaslouženě, ale na druhou stranu také platí, že rozhodli v podstatě dva, sice krásné, ale hodně šťastné góly.

A dění v utkání mohl výrazně změnit už úvod, kdy si první šanci vytvořili domácí. V 11. minutě Pavel Simr sklepl balón pro Ondru Havelku, ale mladíka příležitost jakoby zaskočila, trochu zaváhal a pak mu už obránci stačili do střely skočit. To hosté svoji první šanci hned proměnili. O čtyři minuty později se v našem malém vápně důrazně opřel do obránců Petr Svoboda a odražený míč poslal do sítě zblízka Ondřej Ulman. Vyrovnání měl na kopačce Jiří Pešta, ale i jeho střelu z běhu kuřimská defenzíva stihla srazit na roh. Těsně před poločasem před velkým vápnem Morendy se z ničeho nic opřel do balónu Lukáš Šťastný a jeho dělovka se od břevna odrazila za brankovou čáru a zpět pod břevno. Výroční gól! Hosté pak už měli na všechno čas a hleděli si především pečlivé defenzívy. Snahy o rychlé kontry dokázala naše obrana eliminovat, ale paní Štěstěnu samozřejmě nikoliv. Zhruba deset minut před koncem Svobodův centr z levé strany zapadl do protější šibenice. V závěru už nám jen vyšla akce, které jsme chtěli hrát od začátku. Pavel Simr lehkou tečí po centru hlavou snížil na konečných 1:3.

Hodnocení trenérů

Libor Danihelka, MS:

„Věděli jsme, že mužstvo soupeře je kvalitnější než odpovídá jeho postavení v tabulce. Byl to od začátku jeden z hlavních favoritů na postup do divize. Takže jsme počítali, s tím že to bude těžký zápas. Vytvořili jsme si tři šance, bohužel jsme ani jednu neproměnili, soupeř ty své ano. Ale musím i vidět, že jsme jim to sami ulehčili. Vadí mně, jak moc tam bylo laciných ztrát, zkažených přihrávek, aniž by do nás soupeř tlačil. Ztráceli jsme jednoduché míče, bez toho se nedají vytvořit další šance. Máme dost zraněných hráčů, ale na to se nemůžeme vymlouvat, určitě je mají i ostatní. Ale myslím si, že kdyby mohl hrát v obraně Láďa Hanuš, tak by ta naše defenzíva byla o něčem jiném.“

Svatopluk Habanec, Kuřim:

„Z mého pohledu jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme dobře připraveni na nejlepšího střelce domácích Pavla Simra. To bylo asi nejdůležitější, tedy že jsme nedostali branku z nějaké velké šance domácích. Myslím si, že jsme byli fotbalovější a celkově jsme těch šancí měli víc. Bohužel v jiných zápasech jsme je neproměnili, dnes ano, a proto jsme vyhráli.“