Áčko oplatilo Ráječku jarní porážku. Podzim už zakončí doma, snad prodlouženou sérií bez porážky

Diváků: 50

Sestava MS: Josef Šurkala – Lukáš Gruber, Pavel Dědič, Ondřej Kubík [K], Martin Doležel – Jiří Pešta (77. Patrik Roštínský), Martin Baran, Lukáš Černý (46. Lukáš Roštínský), Vojtěch Čech – Pavel Simr (85. Romain Nony), Arutjun Ovsepjan (39. Filip Klimeš)
Trenér: Libor Danihelka

Závěrečnou podzimní sérii tří domácích zápasů odstartovalo áčko parádně. Nebezpečnou Olympii Ráječko porazilo jasně 4:1. Zároveň tak protáhlo šňůru bez porážky na čtyři zápasy. Podzim už dohraje na Vojtově. V sobotu 5. listopadu se doma utká s SK Krumvíř a o týden později s Kuřimí. Bylo by hezké, kdyby vítězná šňůra měla číslo šest…

Před zápasem s Ráječkem museli trenéři řešit problémy se sestavou. Už před čtrnácti dny z ní pro zranění vypadl Michal Šumbera, teď se k němu přidali Dennis Kanabe a Ladislav Hanuš. Proto se na hřiště dostali i hráči širšího kádru a tři dorostenci. Olympia výkonem potvrdila, že určitě nepatří na chvost tabulky. V utkání asi měla častěji míč v držení, a také nějaké šance, ale forma Morendy je teď prostě větší. Trochu pozměnila taktiku a dokázala efektivně zakončovat své brejkové situace. Výsledkem je parádní výhra a upevnění pozice v elitní pětici krajského přeboru. Aktuálně je po 13. kole čtvrtá.

Hodnocení trenérů

Libor Danihelka, MS:

„Na jaře jsme s nimi doma prohráli, takže jsme věděli, co od nich můžeme čekat a dobře jsme se připravili. Tehdy nám jejich hra dělala obrovské potíže. Oni mají mužstvo složené z mladých, běhavých a rychlých kluků a ještě ke všemu jsou všichni menších postav. Tedy sice ne moc soubojoví, ale takový štírci do rychlosti a prostoru. Proto jsme jim nechtěli dovolit, aby hráli do těch volných prostorů a brejků, a vlastně jsme sami hráli v takovém kompaktním bloku. Nechali jsme je trošku víc na míči, než je na domácím hřišti zdrávo, ale určitě to splnilo účel. Protože naopak my jsme útočili a dávali góly do otevřenější obrany. Oni se snažili být na míči a být hodně aktivní směrem dopředu, a taky měli nějaké šance. Ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě a že jsme byli velice efektivní. Z těch úplně vyložených šancí jsme skoro z každé dali gól. To byl klíč k úspěchu. Musím pochválit Vojtu Čecha, který nejenže dal dva góly, ale byl hodně aktivní a hodně je zlobil. Pavel Simr vpředu, tak, jak jsme u něho zvyklí, zase posbíral dost balónů.“

Jiří Huška, Olympia:

„První poločas byl od nás trošku ospalý, ale i přesto jsme byli lepším týmem, drželi míč a kombinovali. Hned v první minutě jsme si vytvořili stoprocentní šanci, ale bohužel jsme ji nevyužili. Soupeř nás potrestal po rohu, kdy se dostal do vedení. Poté jsme zase hráli my, ale gól dal opět soupeř, tentokrát po brejku. Z proměněné penalty před přestávkou jsme se měli vrátit do zápasu. Bohužel hodnocení druhého poločasu je jednoduché. Chybělo nám úplně vše a soupeř nás přehrál. Takhle se o vítězství nebojuje a už vůbec ne v situaci, ve které aktuálně jsme. Mám pocit, jako by si to někteří hráči neuvědomovali.“