Áčko sesadilo líšeňskou rezervu z prvního místa! A samo je druhé

Krajský přebor – 5. kolo: SK Moravská Slavia – SK Líšeň B 3:1

Branky: 52. a 56. Čech, 90.+2. Simr – 8. Dostálek

ŽK: Džupenjuk, Sidibe, Rudyk, Dostálek, Rychetský (všichni Líšeň)

Diváků: 80

Sestava MS: Josef Šurkala – Ondřej Havelka (77. Jakub Dvořák), Ladislav Hanuš, Ondřej Kubík (K), Lukáš Gruber – Vojtěch Čech, Jiří Pešta (84. Dědič), Dominik Síleš, Arutjun Ovsepjan – Radek Šmýd (66. Michal Šembera) – Pavel Simr

Sestava Líšeň: Rychetský – Daněk (70. Červík), Fall, Minárčik, Toczyski – Rudyk – Ferlay (57. Bílek), Horký, Džupenjuk (57. Špička), Sibide (88. Štolba) – Dostálek

Už to nebylo tak, jako v jarním utkání, kdy nás líšeňské béčko na Vojtově v podstatě přejelo (1:3). V novém ročníku jsou karty rozdány jinak a náš tým se nezalekl ani hrozivé vizitky soupeře: první místo, tři zápasy – tři vítězství a skóre 16:3.
Začátek ovšem patřil favorizovaným hostům. Na pohybu a agresivitě bylo vidět, že někteří kluci trénují s áčkem. Důraz v osobním souboji předvedl už v osmé minutě nejlepší střelec krajského přeboru Richard Dostálek. Při dlouhém míči za obranu přetlačil Ondru Havelku a následné sólo mazácky zakončil svojí už sedmou podzimní brankou.
Vedení sebevědomí hostů ještě zvýšilo a Josef Šurkala musel po rohovém kopu vytáhnout reflexivní zákrok na vyražení dělovky Ravida Rudyka. Po půlhodině pak ještě Dmytro Džupenjuk trefil střelou z pětadvaceti metrů z boku levou tyčku Šurkalovy branky. Hra sice byla opticky vyrovnaná a také naše akce byly dobře rozehrané, jenže do podobného finálního stavu se nedostávaly.
Ve druhém poločase to bylo jinak. Také Morenda zvýšila důraz, na hrotu začal sbírat víc míčů Pavel Simr a obrana Líšně najednou měla plno problémů. Důrazného Vojtu Čecha dvakrát těsně po sobě zastavit nedokázala a rázem byl stav 2:1. Líbily se oba góly, ale hlavně ten druhý lobem přes gólmana byl mazácký. Tři minuty po něm mohl Vojta završit hattrick a prakticky už tehdy rozhodnout zápas. Po přihrávce Simra byl sám před brankářem Rychetským, ale prostřelit ho nedokázal. Hosté jakoby si uvědomili hrozící nebezpečí a zase trochu zvýšili obrátky. V 79. minutě jim to vyneslo penaltu, byť trochu přísnou asi po nastřelené ruce kapitána Ondry Kubíka. Šurkala ovšem líšeňského kanonýra Dostálka skórovat nenechal a střelu vyrazil. Nervózní závěrečnou desetiminutovku už měli naši pod kontrolou. V poslední minutě poslal Simr opět Čecha samotného před Rychetského, ale ten mu hattrick prostě nepřál. Jenže za cenu faulu. Kopala se penalta, kterou Simr bezpečně pečetil vítězství Morendy!

Hlasy po utkání:
Josef Šurkala: „Je to druhá penalta, kterou jsem v Morendě chytil. Ta první byla, myslím, proti Krumvíři. Určitě na ně žádný specialista nejsem a návod taky nemám. Prostě se rozhodnu, co udělám a už to neměním. Jsem rád, že to vyšlo a asi to opravdu byl hodně důležitý moment. Že proti mně stál zrovna Dostálek, to jsme vůbec nevnímal. Já ani nevím, jak penalty kope. Rozhodl jsem se jít doprava a on to tak poslal.“

Pavel Simr:
„Jo, ta penalta vlastně byla moje první střela na branku. (úsměv) Do vápna nelétalo tolik centrů a navíc ty souboje byly hodně tvrdé. Ale čekal jsem od Líšně víc. Že nás ve druhém poločase zmáčkne. Jenže po našich gólech to začali nakopávat, a to byla pro nás výhra. Vzadu máme dva výborné stopery Hanuše a Kubíka a oni to všechno hlavami posbírali. Líšeň ke konci úplně odpadla. Hráli jsme na brejky a byly z toho šance a i ta penalta. Nálada je u nás samozřejmě výborná. Je cítit, že si kluci víc věří a důkazem je, že i s tak silným soupeřem, jakým líšeňské béčko určitě je, dokážeme nepříznivý stav otočit. Jasně, hodně nám pomohla Pepou chycená penalta. Kdyby ji dali, tak by závěr byl určitě jiný. Ale není jisté, že by to oni zase otočili. Naše sestava si dobře sedá, víme, co chceme hrát. Takže ani kdyby vyrovnali, tak bychom to určitě nezabalil a snažili se hrát na vítězství.“