Krajský přebor mužů – 27. kolo: SK Moravská Slavia – SK Líšeň B 1:3

Poločas: 1:2

Branky: 26. Kubík – 2. a 90. Vlach, 27. Horký

Rozhodčí: Šenkýř – Hanák, Zabloudil

ŽK: Vlach, Horký (oba Líš.)

Diváků: 70

Sestava MS: Josef Šurkala – Lukáš Gruber, Ondřej Kubík, Dominik Síleš, Martin Doležel – Vojtěch Čech, Martin Zatloukal, Lukáš Černý (58. Michal Šembera), Jiří Pešta (71. Arutjun Ovsepjan) – René Jašek, Dennis Kanabe

Trenér: Libor Danihelka

Jediný soupeř Morendy v boji záchranu Moravský Krumlov prohrál v Bystrci 0:4, takže na konci tabulky se nic nezměnilo, ale… Máme za sebou další zápas, po kterém se dá říct, že jsme ztratili body. Celý druhý poločas tým dobýval líšeňskou tvrz, bohužel bez efektu. Gól hostů v poslední minutě z rychlého brejku už nic neřešil.
V prvním poločase dýchl na Vojtovu fotbal vyšší úrovně. Hráči líšenské rezervy naznačili, že minimálně okukují něco z tréninků druholigového áčka. Byli velice rychlí, proto také byli u většiny míčů dřív než naši hráči. Prokázali výborné individuální technické vybavení. A navíc měli štěstí, že se hned z prvního útoku ujali vedení, když naše obrana nedokázala „zamést“ balón ve vlastním pokutovém území. Škoda naší akce o čtyři minuty později. Vojta Čech šel zprava na branku, ale přihrávkou na malém vápně spoluhráče nenašel. Nabízelo se i přímé zakončení. Hosté se snažili kontrolovat hru, ale ve 24. minutě je naši hráči přece jen přitlačili a Ondřej Kubík dostal ze skrumáže po rohovém kopu balón do sítě. Stav 1:1 bohužel vydržel jen pár vteřin. Hned z protiútoku v našem vápně opět propadl míč a zezadu nabíhající nejlepší střelec hostů Ondřej Horký nekompromisně propálil Šurkalovy rukavice a přidal svůj sedmnáctý gól. Takže Líšeňští nestačili znervóznět a do přestávky se pokračovalo podle dosavadních not.
Jak probíhal druhý poločas, bylo naznačeno v úvodu. Prakticky celý se odehrál na polovině Líšně, která se snažila hrozit jen z rychlých brejků. Tentokrát je už naše obrana až do koncovky nepustila. Až na tu výjimku v poslední minutě, kdy už jsme hráli vabank dopředu. Ale popravdě řečeno, totéž se dá říct i o dění před brankářem hostů. Šance střídajícího Michala Šembery se ale za vyloženou označit dá a deset minut před koncem, když už Líšeň prakticky jen odkopávala míče, trefil Jiří Pešta ze dvaceti metrů břevno.

Hodnocení trenéra Danihelky:

„Srážejí nás lacině inkasované góly. Věděli jsme, co nás čeká, že soupeř má mladé a běhavé mužstvo, vedené kvalitním trenérem. V kabině si tedy řekneme, že budeme hrát ze zajištěné obrany a zkoušet to jednoduše dopředu. Jenže hned ve druhé minutě inkasujeme, takže to víceméně určí další ráz zápasu a musíme hru víc otevřít. Bohužel naše radost z vyrovnání trvala asi třicet čtyřicet vteřin a dostaneme další zbytečný gól. V přestávce jsme si řekli, že to může jít, ale musíme to odbojovat. Naše kvalita se pak opravdu zvedla a přinutili jsme soupeře v podstatě jen bránit výsledek. Jenže je tu náš problém, že se v koncovce neumíme vyrovnat s osobní obranou. Takže na tlak, který jsme si vytvořili, je jedna vyložená šance málo. O inkasovaných gólech jsem mluvil. Doma jich v poslední době dostáváme moc, za čtyři poslední zápasy jedenáct. S tím nemůžeme vyhrávat…“