Krajský přebor mužů – 26. kolo: SK Moravská Slavia – SK FK Bosonohy 3:3

Poločas: 1:2

Branky: 23. a 67. Kanabe, 90. Jašek – 17. a 30. Dohnal, 57. Čoupek

Rozhodčí: Kučera – Půček, Kunický

ŽK: Gruber – Bábeľa

Diváků: 80

Sestava MS: Josef Šurkala – Lukáš Gruber, Pavel Dědič (46. Jiří Pešta), Ondřej Kubík, Martin Doležel (76. Jakub Dvořák) – Vojtěch Čech, Dominik Síleš, Radek Šmýd (86. Lukáš Černý), Arutjun Ovsepjan (43. Lukáš Suchý) – Dennis Kanabe, Michal Šembera (60. René Jašek)

Trenér: Libor Danihelka

K sedmé remíze v jarním programu tentokrát Morenda dokráčela trochu jiným způsobem než k většině předchozích. Tentokrát ji musela zachraňovat, když vyrovnával René Jašek v první minutě nastavení.
Po opatrném začátku se do vedení dostali hosté a stanovili tím i charakter zápasu. Zaměřili se na precizní defenzívu s pokusy o rychlé brejky. Výsledkem bylo, že se oba týmy dostávaly do zakončení pomálu. Morenda přesto vyrovnala Dennisem Kanabem, ale rychle o poločasovou plichtu zase přišla.
Když krátce po zahájení druhé půle nechytatelně vymetl šibenici hostující Pavel Dohnal, hosté se ještě víc zaměřili na hlídání si pozic a náskoku. V 67. minutě se však jejich obranou prokombinovala trojice Lukáš Gruber, Dominik Síleš, Dennis Kanabe a poslední jmenovaný neměl se zakončením zblízka problémy. Krátce na to nastřelil střídající René Jašek z dvaceti metrů břevno. Škoda, pokud by padl gól, měli naši jasně aktivnější hráči ještě dost času výsledek úplně otočit. Když už bylo ohlášeno dvouminutové nastavení, hosté krátili čas střídáním a už to vypadalo, že tři body pojedou do Bosonoh. Ale takticky koncovku nezvládli. Po vlastním autu se míč dostal do jejich pokutového území, tam Kanabe vyhrál výškový souboj se stoperem a pohyblivý Jašek opět zblízka zasunul míč přesně k levé tyči.

Hodnocení trenéra Libora Danihelky:

„Upozorňovali jsme hráče, aby si dali pozor a nedostali jsme první gól, protože se dalo čekat, že oni by to po něm zavřeli. Bohužel se to stalo a vpředu jsme toho moc neměli. Za stavu 1:3 to pro nás vypadalo hodně kriticky, takže podle vývoje zápasu asi musíme ten bod brát. Samozřejmě jsme chtěli tři, protože to podle mě byl soupeř, který se porazit dal. Ale zatímco se nám na jaře postupně stabilizovala defenzíva a nedostávali jsme moc gólů, tak ty tři jsou tentokrát moc a těžko se na ně dá vyhrát. Navíc doma to hodně mrzí. Po bodu to konto nabývá pomalu a těch remíz je opravdu moc. Ale soutěž se chýlí ke konci a máme jakýsi náskok, takže věřím, že si to už sami nezkomplikujeme.“