Pozvánka na Vojtovu – krajský přebor mužů: 26. kolo: SK Moravská Slavia – FK SK Bosonohy. Sobota 28. května, 17.00 hodin

Fotbalisté Bosonoh byli v krajském přeboru zvyklí na lepší umístění. Pohybovali se v lepším středu tabulky. Po podzimu ale byli až dvanáctí.  Žádný neklid v klubu nepanoval. „Jaro tradičně míváme lepší oproti podzimu,“ upozornil pro média před jarním výkopem trenér Daniel Břežný. V kádru v zimě nedošlo k velkým změnám a podzimní trend v podstatě pokračuje. Na jaře Bosonohy získaly jen osm bodů. Vyhrály jen dva zápasy – doma 26. března s Moravským Krumlovem 2:1 a 16. dubna v Ratíškovicích 3:0. Od té doby táhnou sérii šesti zápasů bez vítězství. Ve středu měly hrát v Bohunicích, ale stejně jako dalších sedm utkání předehrávaného 30. kola, včetně našeho s Boskovicemi, bylo odloženo.

Na podzim Morenda v  Bosonohách prohrála 0:2, když nebyla daleko alespoň od remízy. V 73. minutě si dal Daniel Mikula vlastní gól a druhý přidal až v 90. minutě domácí Pavel Dedič.

Týmu letos už nepomáhá exreprezentant a trenér Zbrojovky Richard Dostálek, ale stále si dirigentskou taktovku drží další fotbalista s prvoligovými zkušenostmi Jiří Šíma.